sierpnia 06, 2024

Wygraj "Na złej drodze"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

Włoski thriller Paoli Barbato pt. "Na złej drodze" dopiero jutro świętować będzie tydzień na naszym rynku książki, a jednak w międzyczasie zebrał już sporo pozytywnych opinii! Przyznam, że wcale mnie to nie dziwi - to historia zajmująca, dziwnie wciągająca, od której naprawdę trudno się oderwać. Dobra rozrywka, momentami przyjemnie nawiązująca do starych filmowych komedii gangsterskich, choć skojarzenie jest raczej luźne - tutaj nie stawimy na typową gangsterkę, a na problem, w jaki uwikłał się główny bohater. To kurier, który nocą włoską autostradą przewozi paczki. Paczki, do których lepiej nie zaglądać, bo niewiedza w razie problemów może okazać się zbawienna... Punktem wyjścia historii jest oczywiście złamanie tej zasady przez głównego bohatera i od tego momentu zaczyna się dziać! Macie chęć sprawdzić, czy i Was porwie ta hsitoria? Chętnie Wam w tym pomogę - zapraszam na konkurs z tym tytułem!

A jeśli ominęła Was moja recenzja tego tytułu, to zapraszam tu - klik! - sprawdźcie, czy jest to coś, co może Was zaciekawić. Choć mam nadzieję, że u każdego fana niebanalnych thrillerów, odpowiedź będzie twierdząca 😉


Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?

"Na złej drodze" zaskakuje kilkoma fabularnymi wyborami. Jednym z nich jest sam główny bohater, Giosciua, który jest po prostu leniem niegrzeszącym inteligencją. Nie jest to spotykany wybór wśród kryminalnych kreacji, prawda? Dlatego napisz:

Czy lubisz, gdy główne postacie powieści wychodzą z tradycyjnych ram gatunkowych, wykazują się cechami nieszablonowymi? 
Swoją odpowiedź krótko uzasadnij, możesz poprzeć ją przykładami z literatury.


Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, zabawniej – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 6 do 10 sierpnia, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG do 14 sierpnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę pięć, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!

Konkurs organizowany jest w ramach współpracy z Wydawnictwem Isignis.



Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

15.08 aktualizacja - wyniki konkursu:
Trochę się tutaj z Wami zabawiłam w podchwytliwe pytanie - w końcu do wygrania jest książka z mocno nieszablonowym bohaterem, więc nic nie ryzykował, wszyscy zgodnie stwierdzili, że lubią nieszablonowych bohaterów 😉 Bardzo ciekawiły mnie jednak Wasze uzasadnienia, a te były faktycznie różne, choć każde jedno ciekawe! I wiecie co jest najfajniejsze? Że chyba żaden z bohaterów, do których się odwoływaliście się nie powtórzył! Ale jak zawsze - ilość egzemplarzy książki do rozdania jest ograniczona, więc tym razem zdecydowałam, że "Na złej drodze" otrzymają:

Blog:
1) Ania Pikutin 
Oczywiście , że lubię. Takie postacie są nietuzinkowe , dużo wnoszą do lektury. Np. Matylda Dominiczak z książek Olgi Rudnickiej. Uwielbiam tą postać. To pozytywnie zakręcona dziewczyna , z którą nigdy się nie nudzę 😀 Matylda to babeczka z mocnym charakterem , uczy się na swoich błędach . Z jednych tarapatów wyciąga wnioski by znów wpaść w następne.
Kolejną postacią jest Hubert Meyer , postać wykreowana prze Katarzynę Bonde.
Hubert to profiler wykonujący portrety psychologiczne sprawców zabójstw. Do swojej pracy podchodzi z zaangażowaniem, świetnie łączy fakty, posiada ogromne zdolności dedukcji, dzięki temu rozwiązuje najbardziej skomplikowane sprawy.
Często walczy wewnętrznie , dokonuje trudnych wyborów -między złem a złem...co odbija się na jego psychice...
Matylda i Hubert to jak przysłowiowe ogień i woda. Dzięki takim postaciom lektury nie są nudne. Bardzo dobrze przy nich odpoczywam. Wyciągam również wnioski , że każdy z nas ma różne słabości...

Facebook:
2) Marzena Szepczyńska
Oczywiście, że lubię, gdy główne postacie powieści łamią tradycyjne ramy gatunkowe i wykazują się nieszablonowymi cechami. To właśnie takie postacie, jak Lisbeth Salander z "Millennium" Stiega Larssona czy Tyler Durden z "Podziemnego kręgu" Chucka Palahniuka, pokazują, że literatura nie musi podążać utartymi ścieżkami. Ich nieprzewidywalność i głębia psychologiczna sprawiają, że książka staje się nie tylko źródłem rozrywki, ale również przestrzenią do refleksji nad ludzką naturą i społecznymi normami. Cenię sobie te momenty, gdy postać zaskakuje mnie swoimi działaniami czy myślami, które wykraczają poza to, czego się spodziewałam. To sprawia, że lektura jest dla mnie prawdziwą przygodą intelektualną.

Instagram:
3) @aniacbb
Lubię bardzo takich nieszablonowych, wręcz nieidealnych bohaterów. Taka rysa na szkle.. ciekawa postacią jest Charlie Mortdecai, który z jednej strony jest arystokrata i marszandem sztuki a z drugiej strony jest złodziejem obrazków. Postacią wyjątkowo przerysowaną, egoistyczną, wręcz niemoralną i zdegradowaną. Raczej ciężko polubić takiego człowieka a jednak to on jest głównym bohaterem i narratorem książek Kyrila Bonfiglioli. Przede wszystkim dziwne, specyficzne poczucie humoru zarówno głównej postaci jak i całej historii powoduje że się to bardzo dobrze czyta. Także jeżeli o mnie chodzi to zdecydowanie więcej takich bohaterów wychodzących poza standardowe ramy.

4) @czyzewskamalwina
Biorę udział w konkursie. Myślę że każdy bohater nieszablonowy jest czymś intrygującym w powieściach 😍 Taką książkę czyta się z większym zainteresowaniem i poznaje się głównego bohatera dzięki czemu albo go polubimy albo nie 😂 a to też moim zdaniem wpływa na odbiór książki. Każdy z Nas jest inny, każdy ma inne poglądy i dla każdego inny bohater będzie kimś wyjątkowym. Ilu ludzi tyle opinii ilu bohaterów tyle fabuł. Niestety do literatury się nie odniosę bp mam ostatnio taką sklerozę, że wstyd się przyznać kochani czytam jakąś książkę a po miesiącu już nie pamiętam o czym była. Naprawdę 😢nie wiem czy to że wzgledu na ilość max 3 w miesiącu czy wiek robi swoje podbijam powoli pod 40tke😂😂😂

5) @zaczytanaksiegowa
Każdy bohater może być nie szablonowy dla kogoś innego i to jest piękne w czytaniu książek. Osobiście bardzo lubię trafiać w powieściach na nietuzinkowych bohaterów ale czasami tak naprawdę wystarczy, że będzie to na przykład "zwykły" detektyw, który powie coś tak nieoczywistego, coś nie pasującego do zawodu detektywa, że nas to poruszy i dla nas okaże się postacią wyjątkową i nieszablonową. Na myśl przychodzi mi tu chociażby Sherlock Holmes czy Herkules Poirot, którzy nie byli fanami tradycyjnych metod rozwiązywania zagadek a są słynni ze swoich niekonwencjonalnych technik detektywistycznych.

Gratulacje!
Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz