sierpnia 25, 2022

Wygraj "To jeszcze nie koniec"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

Od premiery kryminały Michala Sýkory pt. "To jeszcze nie koniec" dzisiaj mija dokładnie tydzień! Z tego co mi donosicie książka już trafia na Wasze półki, a nawet niektórzy są już po lekturze. Bardzo się z tego cieszę, bo jest to naprawdę solidnie zbudowana powieść kryminalna skupiająca się przede wszystkim na dobrej zagadce z przeszłości. Jest też makabryczna, przerażająca zbrodnia, ale nie po to, by szokować sama w sobie, a bo nadać zagadce ważności. Jeśli jeszcze o tej książce nie czytaliście, to zapraszam Was na moją recenzję, którą znajdziecie tu - klik!, a dzisiaj przychodzę podzielić się tą dobrą literaturą - ruszamy z konkursem na cztery egzemplarze!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

W "To jeszcze nie koniec" zagadka kryminalna skupia się na pewnej wielopokoleniowej rodzinie i wydaje się, że to w ich relacjach tkwi rozwiązanie.
Jak myślisz, dlaczego to właśnie tajemnice rodzinne są dobrym fundamentem pod kryminalne intrygi, dlaczego to te zagadki pociągają nas najmocniej?

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, im ciekawiej, bardziej oryginalnie i nieszablonowo - tym lepiej!


Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 25 do 28 sierpnia do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG 29 sierpnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę cztery, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!
29.08 aktualizacja - wyniki konkursu:
Teraz kiedy już jesteśmy po terminie zgłoszeń, to powiedzcie - czy było to trudne pytanie? W końcu rodzina to coś, czego poświadcza każdy z nas, raz w pozytywnym, raz w negatywnym tego słowa znaczeniu. Temat więc jest nam wszystkim bliski, nawet kiedy nie mówimy o tym drugim. Mam nadzieję, że pytanie Was zaintrygowało na tyle, by nawet ci, którzy tym razem nie zdołali trafić do grona zwycięzców, to i tak sięgną po ten tytuł - można go znaleźć na Legimi, link znajdziecie w mojej recenzji.
A teraz pora wyłonić czterech szczęśliwców, do których poleci książki:


IG:
1) @po_czytajmy
Sago rodzinna, Sago rodzinna cóż takiego pociągającego jest w Tobie, że kryminaliści piszą o Tobie ? Kto zna odpowiedź, niechaj odpowie. Może te trupy, które w szafach trzyma każda rodzina, tak mocno podkręcają kryminalny klimat? 🤔 Może podglądanie czyjegoś życia, z ukrycia, to pociągająca perspektywa czytelnicza? A może rodzinne tajemnice doprawiają pieprzem nasze codziennie życie?Jedno jest pewne, rodzina - temat intrygujący, kryminalnie pociągający👌

2) @tecza.aleksandra
Jeśli kryminalna intryga to obowiązkowo z tajemnicą rodzinną w tle. A dlaczego? Bo to z życia wzięte sceny. Mawiają, że nikt nie pisze tak pogmatwanego scenariusza jak życie. Inna sprawa, że nieraz sami sobie to życie komplikujemy, co oczywiście w końcu wychodzi na jaw, ku zgorszeniu lub uciesze Innych ("dulszczyzna" ma się w dalszym ciągu dobrze). Bo jeśli tajemnice to i pojawiające się tu i ówdzie plotki i ploteczki, a co za tym idzie emocje. "Paliwo" do tworzenia intryg, kopania pod kimś dołków, tuszowania określonych faktów za wszelką cenę, co oczywiście z jednej strony przeraża, a z drugiej strony zastanawia- no i co dalej? Czym kieruje się dany bohater? Czy naprawdę nie widzi, że brnie w ślepą uliczkę.
Jedno jest pewne. Trudno nie zgodzić się ze słowami Wisławy Szymborskiej, "tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". Sytuacje ekstremalne wyzwalają w człowieku różne zachowania (niektórych byśmy się kompletnie po sobie nie spodziewali).
Innymi słowy, tajemnice rodzinne są dobrym fundamentem pod kryminalne intrygi, ponieważ przedstawiają nieskończone zawiłości ludzkiej psychiki, co z kolei niezmiennie "fascynuje" i jednocześnie intryguje nas, Czytelników. Ps. Miałam przyjemność czytać poprzednią książkę Autora. Wspaniale byłoby móc wczytać się w "To jeszcze nie koniec". Coś mi mówi, że i mojej Mamie ta książka przypadłaby do gustu.

3) @karolina_ksiazkowa_dziewczyna
Każda rodzina na swoje tajemnice, twoja też, tylko o tym nie wiesz ...
Tak, tak, żyjemy w rodzinach - ta podstawowa komórka społeczna wydaje nam się zwykle bezpieczną przystanią. Książki pełne rodzinnych tajemnic odkrywają to czego może trochę podświadomie się boimy, a może jesteśmy tego ciekawi? Dlaczego Ci którym powinno ufać się najbardziej nie zawsze okazują się takimi jacy się wydają? Mieszanka miłości, przywiązania, więzy krwi i intrygi - to zawsze gwarancja udanego wieczoru ☺️

FB:
4) Monika Gonczar
Rodzinne tajemnice są bardziej intrygujące, bo oto pośród "swoich" rozgrywają się dramaty, które nie mogą wyjść poza ściany. Wszystko powinno zostać w rodzinie, ale z reguły zawsze są przecieki i oliwa, czy też trup... na wierz wypływa. Czy trzymać sztamę i milczeć, czy może szukać drogi ucieczki? Kryminalne intrygi w rodzinie nikomu na dobre nie wychodzą, w końcu od czego są czarne owce 😉 Dzięki takim powieściom mam pogląd na to, co może dziać się tuż za ścianą, a może być i wesoło i przerażająco 😉

Gratulacje! Czekam na Wasze dane adresowe do czwartkowego wieczoru!
Wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie dziękuję za zgłoszenia i zapraszam już na konkursy wrześniowe - tych z pewnością kilka nam się szykuje 😊 A w międzyczasie zajrzyjcie na moje profile - zapraszam do zostawiania lajków i komentarzy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz