maja 26, 2021

"Mamy morderstwo w Mikołajkach" Marta Matyszczak - zapowiedź patronacka

 

Marta Matyszczak do tej pory znana była z serii Kryminałów pod psem, gdzie jednym z trójki głównych bohaterów jest kochany kundelek Gucio. Teraz autorka poszerza swój repertuar - od 16 czerwca na rynku dostępny będzie pierwszy tom nowej serii - tym razem jednym z bohaterów będzie kotka Burbur! Cała seria nazywać się będzie Kryminał z pazurem, a tom pierwszy nosi tytuł "Mamy morderstwo w Mikołajkach", a ja mam tę przyjemność objąć go swoim patronatem medialnym!

Rozalia Ginter prowadzi gabinet weterynaryjny w Mikołajkach. Wiedzie w miarę szczęśliwe życie rodzinne. Aż do pewnego wieczora, który zmienia wszystko. Odtąd kobieta skrywa mroczną tajemnicę. Zwłaszcza przed najbliższymi.
W tych samych urokliwych Mikołajkach - na kładce nad kanałem - zawisa ciało mężczyzny. Czy znany w okolicy hotelarz popełnił samobójstwo? A może zabił go Peter Winckler, który przyjechał na Mazury odwiedzić ziemie przodków? Poszlaki się mnożą… Miejscowa policja pod wodzą komendanta Pawła Gintera wszczyna śledztwo. Niestety komendant, prywatnie mąż Rozalii, nie potrafi się skupić na sprawie, zbyt zaaferowany prywatną tragedią…
Całe szczęście, że jest Burbur – kotka o męsko brzmiącym imieniu i diabelskim charakterze, która jako jedyna ma trzeźwy ogląd sytuacji i nie omieszka notować swoich przemyśleń w dość specyficznym pamiętniku...
Książce swojej rekomendacji udzielił Robert Małecki i napisał tak: Nowe kryminalne oblicze Marty Matyszczak. Zapowiada się kolejna bestsellerowa seria! Gorąco polecam! I ja zdecydowanie się z nim zgadzam! Jestem już oczywiście po lekturze i szczerze jestem zachwycona! Czyta się rewelacyjnie! Jest trochę poważniej, niż w Kryminałach pod psem, jednak i tutaj zabawnych komentarzy kotki Burbur nie zabraknie 😊 Do tego Mazury, oczywiście ciekawa intryga kryminalna, dobrze psychologicznie oddane postacie i dużo zwierzaków! Ja już teraz pokochałam bohaterów całym sercem i mam ogromną nadzieję, że i Wy te uczucia podzielicie!

Autor: Marta Matyszczak
Tytuł: Mamy morderstwo w Mikołajkach
Cykl: Kryminał z pazurem, tom 1
Data premiery: 16.06.2021
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 304
Gatunek: kryminał / komedia kryminalna

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz