marca 23, 2022

"Bez przedawnienia" Katarzyna Żwirełło - zapowiedź patronacka

 Dzisiaj swoją premierę ma "Do zakopania jeden trup" Iwony Banach, który został objęty patronatem tego bloga, a ja już spieszę dla Was z kolejną patronacką zapowiedzią! Już  14 kwietnia, na chwilkę przed Świętami Wielkanocnymi swoją premierę będzie miała nowa książka Katarzyny Żwirełło (którą możecie znać pod pseudonimem Vera Eikon) otwierający nowy cykl kryminalny. Cykl nazywać się będzie "Dwa bieguny", a tom pierwszy nosi tytuł "Bez przedawnienia". Ja już jestem po lekturze i mogę Wam przyznać, że spodobała mi się na tyle, że na jej okładce zobaczycie moje logo!

W luksusowym warszawskim mieszkaniu dochodzi do nietypowego zabójstwa. Ofiara okazuje się byłym posłem, w przeszłości zamieszanym w afery kryminalne, który niedawno wyszedł z więzienia.
Dochodzenie prowadzi młody aspirant Robert Baczuk. Jego kariera kręciła się dotąd wokół rodzinnych tragedii, patologii i awantur. Śledztwa tylko rozdrapywały niezabliźnione rany i wzmacniały poczucie braku wpływu na rzeczywistość. Upragniona „grubsza sprawa” wydaje się szansą na zbudowanie własnej legendy w policyjnym środowisku.
Kiedy jednak postępowanie nabiera rozpędu, zamiast przyszłej chwały, przynosi coraz mocniejsze echa przeszłości. Dopiero tutaj dawne demony odezwą się z całą mocą. Nie tylko w życiu aspiranta – również tych wszystkich, którzy z nim współpracują.

Ten patronat jest mi tym bardziej miły, gdyż w fabule powieści pojawiają się postacie z poprzedniej serii autorki, której ostatniego tomowi też miałam przyjemność patronować. Tam koniec - tu początek 😊 Oczywiście nie musicie wcześniejszych książek autorki znać, by w pełni zrozumieć tę, to po prostu fajny smaczek dla fanów serii "Między prawami". W "Bez przedawnienia" mamy dziwne zabójstwo, dobrze zapowiadającego się młodego śledczego, sporo akcji, a i głębsze tematy nad którymi warto się zastanowić. To chyba najważniejsze składniki dobrego kryminału, prawda? Ja z lektury jestem zadowolona i liczę na naprawdę ciekawą serię! Mam nadzieję, że i Wam się spodoba 😊


Autor: Katarzyna Żwirełło
Tytuł: Bez przedawnienia
Cykl: Dwa bieguny, tom 1
Data premiery: 14.04.2022
Wydawnictwo: Dreams
Liczba stron: 364
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz