lutego 08, 2023

"Człowiek z Celuloidu" Tomasz Duszyński - zapowiedź patronacka

Pod koniec stycznia pisałam Wam, że wiem, że luty przyniesie nam wiele dobrych lektur, gdyż sama kilka z nich miałam już okazję czytać. Dzisiaj pora zaprezentować Wam drugą z nich! Dokładnie za tydzień, 15 lutego, swoją premierę będzie świętować "Człowiek z Celuloidu" Tomasza Duszyńskiego. Książka ukaże się pod patronatem Kryminał na talerzu.

Ta niedziela – odwrotnie niż w piosence Mieczysława Fogga – wcale nie miała być dla nich ostatnia. Młode aktorki w przedwojennej Warszawie marzyły tylko o sławie na srebrnym ekranie. Zamiast tego znaleziono je martwe w zamkniętym atelier. Fragmenty nagranych pokątnie filmów z ich udziałem zapowiadają dalsze zbrodnie. Ślady prowadzą do okultystów – i coraz głębiej w przedwojenne środowisko warszawskich filmowców. Ile poświęcisz, żeby stać się gwiazdą?
W śledztwie komisarzowi Wróblowi pomaga Antoni Słonimski, jednym z podejrzanych jest Eugeniusz Bodo, a w tle przewija się cały korowód barwnych postaci tych czasów. Kto jest reżyserem krwawego spektaklu, który wstrząsa mieszkańcami stolicy? Wszystko wskazuje na to, że niezależnie od wyniku śledztwa dla Antoniego Wróbla może to być ostatnie dochodzenie.


"Człowiek z Celuloidu" to druga część retro kryminałów po "Fenomenie z Warszawy". Od razu jednak zaznaczam, że choć książka nazywana jest kontynuacją, to spokojnie można ją czytać jako osobną powieść - wiem co mówię, sama tak zrobiłam, lektura "Fenomenu z Warszawy" jest ciągle jeszcze przede mną, co kompletnie nie odebrało mi przyjemności z lektury "Człowieka z Celuloidu". 
W tej książce znalazłam wszystko co lubię - poważne, zagmatwane śledztwo, świetne przedstawienie realów międzywojennej Warszawy, wplecione w fabułę postacie prawdziwe, a co więcej - książka łączy tematykę mojej drugiej miłości - filmów! Zatem jest to coś dla fanów literatury, historii i kina w jednym! Gorąco polecam ją Wasze uwadze!

Autor: Tomasz Duszyński
Tytuł: Człowiek z Celuloidu
Cykl: Fenomen z Warszawy, tom 2
Data premiery: 15.02.2023
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 336
Gatunek: kryminał retroKsiążka dostępna jest już w przedsprzedaży!Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz