maja 10, 2023

"Wisząca małpa" Juliusz Machulski - zapowiedź patronacka

Wiosną nasi polscy wydawcy ruszyli do działania pełną parą, co było widać już w kwietniu, a co tylko potwierdzi maj! Na ten miesiąc mamy dużo ciekawych nowości do omówienia, szczególnie, że sporo z nich ukaże się pod patronatem medialnym Kryminału na talerzu. Zaczynamy z przytupem, bo od książki, której autorem jest sam Juliusz Machulski! Tak, właśnie ten, którego znamy i kochamy za naprawdę dobre filmowe komedie! Tym razem Machulski pokusił się o spisanie historii w formie powieści i oczywiście jest super zabawnie! Jej tytuł to "Wisząca małpa", a jej premiera będzie miała miejsce dokładnie za tydzień - 17 maja.

Jeremi Felicki właśnie zaczął pracę jako kierowca w II Departamencie MSW.  W niedzielę 13 sierpnia 1961 roku zawozi ministerialną delegację do siedliska Gadastruga na Kaszubach. Tam pułkownik Henke i major Poletyło mają wręczyć Order Budowniczych PRL towarzyszowi Karolowi Podkalickiemu, który właśnie kończy 50 lat. Gospodarza nie można jednak nigdzie znaleźć. Wkrótce obsługa siedliska odkrywa jego zwłoki w schronie przeciwatomowym, a obok… powieszoną małpę. Zagadkę morderstwa mogą wyjaśnić taśmy z podsłuchu…

Książka gatunkowo świetnie wpisuje się zarówno w komedię kryminalną, jak i retro kryminał - czasy PRL-u, zajmujące śledztwo z zamkniętym gronem podejrzanych i humor tak dobry, że uśmiech na twarzy pojawia się już przy pierwszej stronie i nie znika do ostatniej! Jestem pewna, że będziecie się przy niej bawić równie doskonale co ja! Warto też zwrócić uwagę na jej ładne wydanie w twardej oprawie, które już samo w sobie będzie piękną ozdobą każdej biblioteczki. Gorąco polecam!

Autor: Juliusz Machulski
Tytuł: Wisząca małpa
Data premiery: 17.05.2023
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 480
Gatunek: komedia kryminalna / kryminał retro


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz