czerwca 18, 2023

"Krwawa kąpiel nad Krutynią" Marta Matyszczak - zapowiedź patronacka

W kwietniu świętowaliśmy premierę "Cieszyna prowadzącego śledztwo" Marty Matyszczak, jedenastego już tomu serii Kryminałów pod psem. Przy okazji wywiadu tej premierze towarzyszącemu, trochę podpytywałam autorkę o najbliższe plany - zdradziła nam wtedy, że już w czerwcu możemy spodziewać się trzeciego tomu jej drugiej, nowej serii kryminalnej Kryminałów z pazurem. I oto w końcu jest! A raczej będzie za chwilę, bo już 28 czerwca swoją premierę będzie miała książka o rewelacyjnym tytule "Krwawa kąpiel nad Krutynią"! A Kryminał na talerzu ma tę przyjemność objąć ją swoim patronatem medialnym!

Rozalia Ginter wybiera się z bliskimi na spływ Krutynią. Nie zdąży na dobre odbić od brzegu, gdy dziób kajaka trafia w przeszkodę. Jak się okazuje, to unoszące się na rzece ciało młodej dziewczyny.
Wycieczka zostaje przerwana, a śledztwo w sprawie morderstwa
przejmuje mąż Rozalii – Paweł Ginter. Trop prowadzi do położonej za kołem podbiegunowym tajemniczej Osady, do której w celach zarobkowych wyemigrowało wielu mieszkańców Mazur.
Czy dramatyczne wydarzenia znad jeziora Torneträsk mają związek z zabójstwem nad Krutynią?
Tymczasem Rozalia prowadzi własną nieczystą grę. Na jej celownik trafia – ku swej zgryzocie – wielebny Konopniak.
Prywatne porachunki, policyjne dochodzenie, a na dokładkę dręczona literacką weną para kotów: Burbur i jej synalek Pedro.
Wakacje pełne relaksu? Nie dla Ginterów!

Tomy tej serii da się czytać oddzielnie, w każdym jest osobna zagadka kryminalna, jednak jest też jeszcze jedna - ta w tle, która je wszystkie łączy, więc jeśli macie okazję, by sięgnąć po cały cykl, to gorąco do tego zachęcam. A co w "Krwawej kąpieli nad Krutynią"? Wszystko co najlepsze! Dochodzenie w sprawie morderstwa, historia z przeszłości, koty Burbur z Pedrem, który w końcu stara się też dojść tu do głosu i oczywiście sporo dobrego humoru! Bawiłam się przy niej doskonale i polecam ją Wam jako idealną lekturę na wakacje!

Autor: Marta Matyszczak
Tytuł: Krwawa kąpiel nad Krutynią
Cykl: Kryminał z pazurem, tom 3
Data premiery: 28.06.2023
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 304
Gatunek: kryminał cozy crime / komedia kryminalna


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży. 

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz