września 04, 2023

"Uczciwe życie" Joakim Zander - zapowiedź patronacka

Nowy miesiąc, nowe książki! Najwyższa pora przyjrzeć się zapowiedziom wydawniczym na wrzesień - a w nich znajdą się cztery tytuły, które Kryminał na talerzu oficjalnie poleca! Pierwszy z nich, którego premiera zapowiedziana jest już na tę środę, 6 września, to nowy tytuł szwedzkiego pisarza Joakima Zandera "Uczciwe życie"!

Podczas burzliwej demonstracji ulicznej w Malmö student prawa poznaje Max, kobietę, która wciąga go do kręgu swoich przyjaciół. Młodzi ludzie zajmują podniszczoną kamienicę należącą do starzejącego się profesora, konesera dobrego życia, a ich działanie opiera się na radykalnych ideałach politycznych. Kiedy bohater dostaje zaproszenie do zamieszkania z ekscentryczną grupą, ma wrażenie, że spełniły się jego marzenia. Jest tylko jeden haczyk: najpierw musi zdać test…
Z czasem okazuje się, że to, co mówią młodzi ludzie, nie zawsze jest prawdą, a podejmowane przez nich akcje są niezwykle ryzykowne. Student zostaje wessany w świat samozwańczych bandytów, których dekadencki styl życia jest napędzany chęcią działania poza prawem. Kiedy uświadamia sobie, w czym bierze udział, jest już za późno, żeby się wycofać. Sytuacja szybko zmienia się w poważną zbrodnię, a sam bohater jest w niej bardziej pionkiem niż graczem. Czy będzie skłonny zaryzykować wszystko dla marzenia o przynależności do wspólnoty?
Uczciwe życie to ekscytująca powieść o dojrzewaniu, oszustwach i działaniu poza prawem. Przedstawia błyskotliwą i śmiałą historię, z którą wielu z nas może się utożsamić, ale choć zapewnia rozrywkę, jednocześnie zmusza do zadania sobie pytania: co tak naprawdę oznacza „żyć uczciwym życiem”?

Książka skategoryzowana jest jako literatura sensacyjna, lecz jeśli już, to na pewno innego rodzaju niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Akcja toczy się tu raczej spokojnie, skupiona na przesłaniu - co to znaczy być młodym i czy faktycznie wtedy powinnyśmy podejmować najważniejsze decyzje w życiu, jak łatwo młodych ludzi poddać manipulacji roztaczając przed nimi piękne, wzniosłe wizje i oczywiście to tytułowe - co to znaczy żyć uczciwie? To książka, która zmusza do chwili zatrzymania, chwili refleksji, zastanowienia, które zostaje z czytelnikiem na długo! Polecam wszystkim, którzy lubią, gdy książka zmusza do myślenia!

Autor: Joakim Zander
Tytuł: Uczciwe życie
Tłumaczenie: Wojciech Łygaś
Data premiery: 06.09.2023
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 352
Gatunek: powieść sensacyjna / thriller / literatura piękna


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz