grudnia 28, 2023

"Drudzy" Piotr Borlik - zapowiedź patronacka

Rok 2023 zbliża się już do końca, zaraz przyjdzie czas wielkich podsumowań, ale w międzyczasie nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć już myśleć o tym, co przyniesie rok kolejny. A ten 2024 rozpoczniemy podobnie jak poprzedni - od nowej kryminalnej pozycji Piotra Borlika! "Drudzy" swoją premierę będą mieli już 16 stycznia, a Kryminał na talerzu ma tę przyjemność objąć ich swoim patronatem!

Podczas gdy pod osłoną nocy na ulicach Gdańska odbywały się wyścigi samochodowe, doszło do napaści na młodą kobietę.
Przed startem aut ktoś na motocyklu oblał dziewczynę benzyną i podpalił, a makabrycznego obrazu dopełniły wypuszczone przez niego ćmy wlatujące w płomienie.
Sprawę bada duet policjantów: doświadczony podkomisarz Paweł Szumski i zdobywająca pierwsze szlify aspirantka Monika Lewicka. Preferują różne style pracy, ale muszą działać wspólnie, by jak najszybciej schwytać sprawcę i zapobiec kolejnym atakom.
Z jednej strony próbują zrozumieć, symbolikę – ćmy i motyle – która szybko okazuje się kluczem do odnalezienia sprawcy, z drugiej szukają powiązań z nielegalnymi wyścigami, których organizatorem był brat zaatakowanej dziewczyny.

Historia rozpoczyna się mocnym uderzeniem, nie szczędzi zaskoczeń i szokujących momentów, a przynosi też coś więcej - przede wszystkim to solidna zagadka kryminalna, tak poplątana, że trudno mi będzie Wam o tej książce bez spoilerów opowiedzieć (ale będę się starać!). Ważny jest też temat, jaki sobą niesie, ale o tym powiedzieć za wiele nie mogę... Wychodzi na to, że to mocno tajemnicza pozycja kryminalna, prawda? Jeśli lubicie zajmujące kryminały prowadzone tempem umiarkowanym, ale od których i tak trudno się oderwać, to ta pozycja będzie idealnym wyborem w pierwszym miesiącu nowego roku!

Autor: Piotr Borlik
Tytuł: Drudzy
Data premiery: 16.01.2024
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 328
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz