marca 08, 2024

"Pastwa" Agnieszka Jeż - zapowiedź patronacka

Pora na ostatnią zapowiedź patronacką Kryminału na talerzu na miesiąc marzec! Datę na nią wybrałam nieprzypadkowo - dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet, a jest to książka, w której to bohaterka kobieca, bardzo ludzka, ale i dzielnie walcząca o siebie i o sprawiedliwość dla innych, wiedzie prym. Chodzi o "Pastwę" Agnieszki Jeż, która na naszym rynku zawita już 27 marca! A na jej okładce znajdziecie mojego logo 😊

Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Szybko się okazuje, że nie był ideałem. Zmieniając stan cywilny, nie zmienił kawalerskich przyzwyczajeń. Wybrał wolność? Może dosięgnął go gniew kochanki lub zemsta nowo poślubionej żony? Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia.
Komisarz Sonia Kranz szuka śladów i motywów. Dolny Śląsk wciąga ją coraz mocniej – zawodowo i prywatnie.
"Pastwa" do drugi tom serii kryminalnej z Sonią Kranz - oczywiście książki można czytać niezależnie od siebie, opowiadają o różnych zagadkach kryminalnych, jednak szczególnie w taki dzień jak dzisiaj zachęcam do lektury całości, by móc docenić w pełni kreację głównej bohaterki. Bo Sonia zasługuje na naszą uwagę - od kilku lat dosyć mocno była w życiu pogubiona, dopiero teraz wychodzi na prostą, uczy się żyć sama w zgodzie ze sobą od nowa. Oczywiście nie wpływa to na jej uczciwość zawodową, to solidna, dociekliwa śledcza, która w "Pastwie" będzie zmagać się z tematami naprawdę mrocznymi. Jest to kryminał z tego spokojnych, klimatycznych, które czyta się naprawdę dobrze. Już teraz gorąco go Waszej uwadze polecam!

Autor: Agnieszka Jeż
Tytuł: Pastwa
Cykl: Sprawy Soni Kranz, tom 2
Data premiery: 27.03.2024
Wydawnictwo: Luna
Liczba stron: 336
Gatunek: kryminał


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz