marca 03, 2024

"Złota łyżka" Jessa Maxwell - zapowiedź patronacka

Dzisiaj mamy niedzielę, dzień, który kojarzy się z chwilą wytchnienia, relaksem z kubkiem dobrej herbaty i najlepiej jakimś wypiekiem domowej roboty. A zatem zapowiedź "Złotej łyżki" jest na dzisiaj idealna! Książka premierę będzie miała 13 marca, jest to debiut Jessy Maxwell, a mój blog ma niesamowitą przyjemność objąć ją swoim patronatem medialnym!

Jak każdego lata sześcioro cukierników przyjeżdża na zawody do otoczonej lasami rezydencji Grafton w stanie Vermont. Posiadłość jest planem telewizyjnego show Bake Week, ale też domem rodzinnym słynnej gospodyni programu Betsy Martin. Każdy z uczestników pragnie wygrać tegoroczną edycję konkursu i zrobi wszystko, aby zdobyć Złotą Łyżkę. W kolejnych dniach okazuje się, że Betsy autorka książek kucharskich zwana „babcią Ameryki” , nie jest poczciwą starszą panią, jak sugeruje jej przydomek i publiczny wizerunek.
Początkowo dochodzi jedynie do małych aktów sabotażu a to ktoś podmienia cukier na sól, a to podkręca za mocno palnik kuchenki. Ale kiedy zostają odkryte zwłoki, wszyscy trafiają na listę podejrzanych. I każdy zadaje sobie pytanie: czy mordercy się upiecze?

Jest to powieść kryminalna z tych spokojniejszych, w których zagadka długo czai się gdzieś w tle, ale czytelnik od samego początku daje się pochłonąć niesamowitemu klimatowi, jak w niej panuje - w końcu historia toczy się niejako na odludziu, w starej rezydencji, a grono bohaterów (a zarazem podejrzanych) jest od początku zamknięte. Dla mnie jest to powieść niezwykła, bo łącząca kilka moich pasji - nie tylko lubię klimatyczne, nieepatujące brutalnością intrygi kryminalne, ale i sama uwielbiam piec, zajadać dobre domowe wypieki i nie będę też ukrywać, że co roku z niecierpliwością czekam na nową edycję Masterchefa. Zatem jeśli dzielicie przynajmniej którąś z tych moich pasji, lubicie spokojne kryminały osadzone w dużych, klimatycznych, starych rezydencjach, to "Złota łyżka" to tytuł, który koniecznie musi się znaleźć na Waszej czytelniczej liście!

Autor: Jessa Maxwell
Tytuł: Złota łyżka
Tłumaczenie: Jacek Konieczny
Data premiery: 13.03.2024
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 288
Gatunek: powieść kryminalna

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz