maja 10, 2024

"Demony Babiej Góry" Irena Małysa - zapowiedź patronacka

W poprzednim roku w maju biliśmy rekord w książkach, które ukazały się pod patronatem Kryminału na talerzu - w tym będzie całkowicie inaczej! Na rynku ukaże się jedna majowa premiera z moim logo i moją polecajką na okładce - będzie to nowa książka Ireny Małysy pt. "Demony Babiej Góry"! Premiera 29 maja!

Czy można uciec przed demonami kryjącymi się w przyrodzie i w ludzkiej skórze?
1969 rok. Ucieczka przed przeszłością nie skończyła się dla Jadzi tak, jak planowała. Nowy rozdział w nadmorskich Marucicach zmusił ją nie tylko do walki o swoje życie, ale nawet do sięgnięcia po znane od pokoleń góralskie czary.
2022 rok. Właścicielka pensjonatu w Marucicach, w którym Baśka Zajda chciała spędzić urlop, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Podejrzewana między innymi o to, że spaliła ambony lokalnym myśliwym, nie cieszyła się zbytnią sympatią mieszkańców. Jedyną osobą, z którą utrzymywała kontakt, była staruszka z budzącego grozę poniemieckiego domostwa. Wkrótce tajemniczo znikają kolejne osoby.
Jaki plan wobec Baśki Zajdy miał los, kierując ją właśnie do tego miejsca? Czy w drodze do prawdy uda jej się przedrzeć przez mgłę niedopowiedzeń i magicznych zaklęć?

Choć nie ukrywam, że lubię Wam polecać dużo różnych książek, to cieszę się naprawdę ogromnie, że akurat "Demony Babiej Góry" nie będą miały towarzystwa - liczę, że dzięki temu uda mi się ten tytuł wyróżnić jeszcze mocniej, bo z pewnością bardzo na to zasługuje! Jest to tom czwarty serii z Basią Zajdą, ale z osobną zagadką kryminalną, więc można go czytać równie dobrze oddzielnie. I jest to kryminał z rodzaju tych, które lubię najbardziej - skupiony na kreacjach psychologicznych postaci, ze spokojną akcję, która mimo tego tempa wcale na niczym nie traci - jest zajmująca, jest mroczna, ba! wręcz mrozi krew w żyłach. Porusza aktualne społecznie tematy i przenosi nasz ulubiony górski kryminał nad morze... Naprawdę robi wrażenie, już teraz przeogromnie Wam ten tytuł polecam! 
A że do premiery jest jeszcze trochę czasu, to jeśli nie znacie jeszcze Baśki, to może sięgniecie po wcześniejsze trzy tomy? 

Autor: Irena Małysa
Tytuł: Demony Babiej Góry
Cykl: Baśka Zajda, tom 4
Data premiery: 29.05.2024
Wydawnictwo: Mova
Liczba stron: 376
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz