maja 15, 2024

"Wiatr" Marcin Silwanow - zapowiedź ambasadorska

Tego jeszcze nie było - zapowiedź w dniu premiery! 😉 Bo dzisiaj premierę świętuje "Wiatr", druga książka w dorobku literackim Marcina Silwanowa, która zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie - dosłownie przed kilkoma minutami skończyłam ją czytać od razu podejmując decyzję, że z przyjemnością mój blog obejmie ją opieką ambasadorską!

Wiejący od wielu dni wiatr budzi w ludziach lęk i nie pozwala im zasnąć. Jednak prawdziwy strach nadchodzi wówczas, gdy zaczyna przynosić śmierć…
Mirosław Grocki, oddany pracy komisarz wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, jest na zwolnieniu po tym, jak został podejrzany o współpracę ze zorganizowaną grupą przestępczą. Jednak gdy w lesie, nazywanym przez miejscowych przeklętym, zostają znalezione spalone zwłoki młodej dziewczyny, komisarz wraca do swoich obowiązków i staje przed trudnym zadaniem odnalezienia zabójcy.
Wkrótce okazuje się, że to nie jedyna zbrodnia w okolicy. W tajemniczych okolicznościach umiera mężczyzna, a podejrzenie pada na jego brata, który właśnie wyszedł z więzienia. Na kolejne morderstwo nie trzeba długo czekać.
Wiatr to wciągająca powieść o pragnieniu zemsty i potrzebie zadośćuczynienia, w której przeplatają się zawiłe ludzkie losy, fałszywe tropy i mozolnie odkrywane przez policję fakty.
Jest to książka, która zaczyna się dosyć niepozornie - mamy kilka postaci, które obserwujemy, jest zbrodnia, która zakłóca spokój małej podlaskiej miejscowości oraz śledczy, którym wydaje się, że od początku mają podejrzanemu. Czytelnik jednak wie, że kierują się złym tropem. Ale czy na pewno? Wszystko z początku wydaje się dosyć zwyczajne, a jednak coś się zaczyna dziać... coś podświadomie, może to ten wiatr? Ale to coś, co sprawia, że historia wciąga, zajmuje, nagle okazuje się, że nie można jej odłożyć bez poznania zakończenia. Oj tak, to była naprawdę dobra lektura, kryminał kameralny, skupiony na problemach zwyczajnych ludzi, poruszający ciekawe tematy - dokładnie tak, jak lubię. Serdecznie polecam go Waszej uwadze!

Autor: Marcin Silwanow
Tytuł: Wiatr
Data premiery: 15.05.2024
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 384
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w sprzedaży.

A już teraz zapraszam na spotkanie na żywo z Marcinem Silwanowem, które będę miała przyjemność wkrótce przeprowadzić - o tym gdzie i kiedy poinformuję już niedługo!

W ten weekend jednak na pewno będziecie mogli spotkać autora 
na Targach Książki Vivelo w Warszawie.
We współpracy z Wydawnictwem Czarna Owca.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz