"Na popiół" Jiříego Březiny na polskim rynku książki właśnie dzisiaj świętuje swój pierwszy tydzień! Wiem, że część z Was się już we własne egzemplarze zaopatrzyła, niektórzy już nawet zaczęli lekturę, ale ja oczywiście chcę więcej! Bo jest to historia, która choć fikcyjna, to jednak warta poznania i doceniania na tym naszym kryminalnym poletku. Dlatego właśnie dzisiaj zapraszam Was na konkurs z aż 5 egzemplarzami tego tytułu!
"Na popiół" to trzeci tom serii z praskim policjantem Tomášem Volfem, ale napisany tak, że bez problemów do się go czytać jak powieść osobną. Kryminał spokojny, oszczędny w słowach, ale z historią, która tak naprawdę mrozi krew w żyłach... a nawet dwoma, które bardzo długo nie wykazują żadnych punktów wspólnych. Pierwsza to spalenie ciała kobiety na tytułowy popiół, kiedy nic wokół niej spalone nie zostało, druga to opowieść młodej dziewczyny, która właśnie przeprowadziła się na wieś pełną jej szczęśliwych, dziecięcych wspomnień...
Więcej o książce możecie poczytać w mojej recenzji - klik!
By wziąć udział w konkursie, odpowiedź na pytanie:
Jak myślisz, co sprawia,
że zbrodnia fikcyjna, bo przecież opisana w fikcyjnym kryminale, nami wstrząsa?
Swoją odpowiedź krótko uzasadnij.
Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, zabawniej – tym lepiej!
Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!
- Konkurs trwa od 6 do 10 marca, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG do 13 marca.
- Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę pięć, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
- Wysyłka tylko na terenie Polski.
- Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na IG i FB) i zaprosicie do zabawy znajomych.
Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!
Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!
13.03 aktualizacja - wyniki konkursu:
Jeśli już jesteście od jakiegoś czasu obecni na moich profilach, to z pewnością wiecie, że lubię się czasami nad książkami zastanowić, nad tym dlaczego te kryminały tak nas pociągają - i to właśnie było takie pytanie! Trudne? Może trochę, ale na pewno mające więcej odpowiedzi niż jedna, a każda powinna zmuszać do chwili zastanowienia :) Mam nadzieję, że tak ten konkurs na Was podziałał, a dzisiaj egzemplarzami "Na popiół" nagrodzone zostają:
Facebook:
1) Anna Ciszek
Dzieje się tak dlatego, ponieważ oszukujemy swój mózg, wykorzystując jego brak zdolności do odróżniania prawdy od fikcji. Jeśli więc podajemy mu rzeczy, które się realnie nie dzieją, a są to obrazy wyobrażone pod wpływem lektury, mózg uznaje to za właśnie dziejącą się sytuację i doprowadza ciało do reagowania emocjami. Gdy dostarczamy mózgowi szokujące, chociaż nierzeczywiste obrazy, wprowadzamy go w błąd, który skutkuje tym, że nasze emocje zaczynają kipieć. Możemy czuć się przejęci, wzburzeni, przerażeni, wzruszeni, bo nasz mózg jest jak wewnętrzne dziecko, które wszystkiemu wierzy.🙂
2) Marta Kazała
Kiedy czytam kryminał, thriller, to pomimo tego, że wiem, iż jest to fikcja literacka, zawsze z tyłu głowy kołacze myśl, że to mogło zdarzyć się naprawdę . W dzisiejszych czasach zalewa nas fala zbrodni i okrucieństwa . Ogólnodostępne używki sprawiają, że młodzi ludzie stają się marionetkami, pozbawionymi uczuć .📖💙📖
3) Joanna Pączkowska
Taka fikcyjna zbrodnia Nami wstrząsa, bo uzmysławia Nam, że może spotkać każdego i wszędzie. Nieważne, że jest fikcyjna. Może zdarzyć się naprawdę. Codzienne wiadomości przesycone są przemocą, zbrodnią, konfliktami i wojnami, bo to najlepiej się sprzedaje. Bardzo często powoduje to zobojętnienie na krzywdę drugiego człowieka. Przesyt przemocą, w telewizji, w grach powoduje, że młodzi ludzie postrzegają życie jak grę komputerową. Różnica jest taka, że jak Nas zabiją tu i teraz to nie wstaniemy, jak postać z gry. W realnym życiu to niemożliwe...
Instagram:
4) @aniacbb
Książki wywołują emocje oraz naszą wyobraźnię. Jak książka jest dobrze napisana to czujemy historię, losy bohaterów i fikcyjna zbrodnia może nami wstrząsnąć. Akcja toczy się w naszej głowie, w naszych odczuciach i wyobrażeniach. Dobra książka też odzwierciedla rzeczywistość, nieraz trudną.
5) @urszula.epler
Niby to tylko wymysł, ale dotyka naszych najgłębszych lęków i emocji a świadomość, że takie wydarzenia zdarzają się w realu też nie pomaga.
Gratulacje!
Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz