września 15, 2019

"Opowiem ci o zbrodni 2" wydanie zbiorowe - zapowiedź

Już w tę środę (18 września) swoją premierę będzie miała książka "Opowiem ci o zbrodni 2". Towarzyszy ona programowi telewizyjnemu, w którym polscy pisarze omawiają prawdziwe zbrodnie. Program telewizyjny rozpocznie się 20 września i będzie składał się z 7 odcinków.


Kilka słów o publikacji, które dostałam do wydawnictwa:

"Już wkrótce premiera niezwykłej książki Opowiem Ci o zbrodni - 2, autorstwa kultowych polskich „piór kryminalnych”. Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska, Katarzyna Puzynska mierzą się z mrocznymi historiami, które wydarzyły się naprawdę.

Publikacja jest elementem wyjątkowego projektu medialnego, na który poza książką (Kompania Mediowa) składa się z serialu telewizyjnego (Crime +Investigation) oraz serialu audio z udziałem m.in. Borysa Szyca i Artura Żmijewskiego (Storytel). To kontynuacja bardzo dobrze przyjętej przez czytelników i recenzentów pierwszej części Opowiem Ci o zbrodni.

Tym razem siedem opowieści i ośmioro autorów. Każdy z nich przeanalizował okoliczności prawdziwych przestępstw i opisał wybraną historię, starając się zrozumieć, co doprowadziło do tragedii. Autorzy zrobili to w charakterystyczny dla siebie sposób, do którego przyzwyczaili swoich czytelników.

 Igor Brejdygant i zagadkowa śmierć młodego żeglarza. Czy to mogło być samobójstwo? Wojciech Chmielarz, ślepa miłość i zabójca z portalu randkowego. Max Czornyj i bestialskie czyny mordercy-zoofila. Marta Guzowska i historia dwóch nastolatek: jedna chce umrzeć, druga – zabić. Małgorzata i Michał Kuźmińscy o satanistach. Joanna Opiat-Bojarska o porwaniu zakończonym zabójstwem oraz Katarzyna Puzyńska o czterech zbrodniach, których podłożem była chora namiętność. Rozmawiali z dochodzeniowcami, profilerami, psychologami, kryminologami, seksuologami, analizowali akta. Musieli wejść w nowe role: narratorów przedstawiających kulisy śledztwa i rozmawiających z ekspertami, których udział okazuje się niezwykle ważny dla przebiegu opowieści, a zarazem gospodarzy telewizyjnego studia. Ta próba powiodła się znakomicie – telewidzowie śledzili cykl i jesienią rusza jego druga seria, osnuta wokół opowiadań składających się na książkę. Jak można było nie zauważyć przyczajonego zła? Można było, bo zbrodnia – jak pisze Chmielarz: „To cały proces. Skomplikowana operacja, która została doprowadzona do perfekcji w wyniku toczących się miliony lat procesów ewolucji. To pojedynek między łowcą a ofiarą. Pojedynek, który właśnie się rozpoczyna, chociaż osoba, na którą polujesz, jeszcze o tym nie wie”.

Opowiem Ci o zbrodni 2 wydawnictwa Kompania Mediowa trafi do księgarń 18 września 2019 r. Można ją już zamówić: https://bit.ly/2ZmosTD"


Zainteresowani? Ja bardzo! Pierwszej części słuchałam i zrobiła na mnie duże wrażenie! Teraz drugą część będę mogła przeczytać, więc myślę, że może spodobać mi się jeszcze bardziej!


Autor: Igor, Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska, Katarzyna Puzyńska
Tytuł: Opowiem ci o zbrodni 2
Cykl: Opowiem ci o zbrodni, tom 2
Data premiery: 18.09.2019
Wydawnictwo: Kompania Mediowa
Liczba stron: 328Brak komentarzy:

Prześlij komentarz