czerwca 20, 2020

"Teściowa" Sally Hepworth - zapowiedź

Już we wtorek 23 czerwca swoją premierę będzie miała książka pt. "Teściowa" autorstwa Sally Hepworth, australijskiej pisarki, którą polecam sama Liane Moriarty! Dla mnie, fanki autorki "Wielkich kłamstewek" to wystarczający powód, by książkę od razu wpisać na swoją czytelniczą listę! Zapowiada się intrygująca lektura!

W rodzinie Goodwinów każdy ma coś do ukrycia. Relacje Lucy oraz jej teściowej Diany jeszcze przed ślubem nie układały się dobrze. Lucy już podczas pierwszego spotkania z przyszłą teściową zorientowała się, że nie jest wymarzoną partnerką życiową dla jej idealnego syna. Któż jednak winiłby matkę za wyśrubowane oczekiwania? Zwłaszcza taką matkę! Ta kobieta to jeden z filarów społeczeństwa, orędowniczka sprawiedliwości społecznej, a przy tym wolontariuszka, niosąca pomoc uchodźcom, którzy osiedlają się w nowej ojczyźnie. Od lat jest szczęśliwą mężatką, opływa w dostatki. Zawsze miła, przyjazna, szczodra… nikt nie ma powodu powiedzieć o niej złego słowa. Nikt, prócz Lucy.
Po pięciu latach od ślubu młodych Diana nagle sobie odbiera życie. W liście pożegnalnym wspomina o nieuleczalnej chorobie, tymczasem autopsja nie wykazuje niczego takiego.
Od tej chwili sprawy nabierają niezwykłego tempa i nie wszystkie elementy układanki do siebie pasują. Poszlaki kierują śledztwo w stronę udziału osób trzecich.Cień podejrzeń pada na najbliższych, spośród których to Lucy zdaje się mieć najsilniejszy, podszyty zazdrością motyw.Jedno jest pewne: prawda na temat sekretów Goodwinów prędzej czy później ujrzy światło dzienne…

Na Polskim rynku "Teściowa" będzie trzecią książką autorki - w oryginale piątą. Dla mnie jednak  będzie to pierwsze spotkanie z jej piórem i już naprawdę nie mogę się doczekać! Lubię takie rodzinne historie podszyte dreszczykiem tajemnicy. 
A jak jest z Wami - brzmi jak coś co może się Wam spodobać?


Autor: Sally Hepworth
Tytuł: Teściowa
Tłumaczenie: Agnieszka Barbara Ciepłowska
Data premiery: 23.06.2020
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 392
Gatunek: thriller

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz