listopada 15, 2020

Book tour z "Winą" zakończony!


18 września wróciła do mnie pierwsza z moich patronackich książek, które wysłałam w świat - oczywiście mam tutaj na myśli book tour i widoczną na zdjęciu "Winę" Piotra Wójcika, polskim kryminałem, debiutem autora a zarazem pierwszym tomem cyklu Metropolia, który teraz już liczy sobie trzy tomy. Book tour rozpoczynaliśmy 4 grudnia 2019, z czego wynika, że książka była w trasie aż 288 dni! Odwiedziła 16 uczestników, przejechała Polskę wzdłuż i wszerz! Poniżej możecie zobaczyć mapkę z jej podróży:

Książka wróciła do mnie w świetnym stanie, w ogóle nie widać, że przeszła przez ręce tylu osób, oczywiście poza śladami, które specjalnie uczestnicy w niej zostawili. Tak prezentują się pierwsze kartki, na których zaprosiłam uczestników do zostawiania po sobie śladu:
Za to, mimo zachęt z mojej strony, nikt nie odważył się na komentowanie na gorąco tekstu powieści, znalazłam tylko trzy nieśmiałe ślady, dwa z nich zostawione ołówkiem:

Jedna z uczestniczek postanowiła też się podzielić z nami swoimi przypuszczeniami, co do dalszego ciągu tej historii :)Każdy z uczestników zobowiązany był do wystawienia książce opinii. Większość z nich ukazała się na Instagramie, część pokusiła się o post na blogu, a i znalazło się kilku uczestników, którzy wystawili książce opinię na portalu lubimyczytac.pl. Niestety dwie osoby, które brały udział w BT, w między czasie usunęły swoje konta, więc te opinie niestety się nam nie zachowały :( Z pozostałej czternastki większość z uczestników stwierdziła, że jest to bardzo dobry debiut kryminalny, części nie podobały się do końca wątki polityczne w powieści, jednak książka i tam zrobiła dobre wrażenie. Poniżej zamieszczam kilka ciekawszych cytatów z opinii:
Potencjał na serię widzę ogromny. Miło się czyta o mieście, w którym studiuję. Przede wszystkim łatwiej było mi sobie wyobrazić miejsca, gdzie akcja się toczy. @olo_czyta
Jak na debiut całkiem sympatycznie 😉. Trzeba będzie rozejrzeć się za drugą częścią serii #metropolia @effka.be

Jeśli lubicie kryminały z wątkami politycznymi to polecam Wam tą pozycję :) debiut udany i to naprawde :)  @justus_reads

Już na pierwszych stronach padło fachowe farmakologiczne nazewnictwo odnośnie leków. I to niesamowicie chwyciło mnie za serce, jestem wielką fanką, takich zabiegów. @katie.czyta


Poniżej pełna lista opinii, które powstały w ramach BT:

1. @zaczytanamamafranka opinia - klik!
2. @olo_czyta opinia - klik!
3. @allbooksinmylife opinia na blogu - klik!
4. @lajla8888 opinia - klik!
5. @napisane_slowa opinia - klik! (profil już nie istnieje)
6. @kinga6714 opinia - klik!
7. @anniapk opinia - klik!
8. @effka.be opinia - klik!
9. @etiudyliterackie opinia - klik!
10. @justus_reads opinia - klik!
11. @asia_bookasia opinia - klik!
12. @pazurek_czyta opinia - klik!
13. @lexyogechi opinia - klik!
14. @adziktworzy recenzja na blogu - klik!
15. @annadyczko opinia - klik!
16. @katie.czyta opinia - klik! 

Ostatecznie książka wróciła do mnie, dzięki czemu mogę Wam zaprezentować te podsumowanie całej akcji. Z moich przeliczeń wynika, że w miarę udało nam się wyrobić w nałożonych terminach, średnio wychodzi 18 dni na jedną osobę, z czego oczywiście trzeba odjąć czas potrzebny na wysyłkę i odbiór książki. Wychodzi więc liczba zbliżona do założonych 14 dni na osobę za co każdemu uczestnikowi dziękuję. Dostałam też od wszystkich opinie, więc każdy ze swojego zadania się wywiązał. Ogromnie mi miło, że książka została tak dobrze przyjęta, w końcu to jedna z niewielu, które ukazały się na rynku pod moim patronatem :) Teraz pora zastanowić się czy chcecie BT z tomami kolejnymi - ja jestem oczywiście otwarta na organizację tego typu akcji!
Jeszcze raz, podsumowując, serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za tak fajną zabawę!


Book tour zorganizowałam z jednym ze swoich egzemplarzy patronackich książki, które otrzymałam w ramach współpracy z Wydawnictwem Dragon.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz