listopada 11, 2020

Book tour ze "Śladem"!

O Przemysławie Żarskim zrobiło się dosyć głośno na początku tego roku z okazji premiery kryminału "Ślad". Ta książka rozpoczyna cykl kryminalny, który na ten moment liczy dwa tomy - jesienią ukazał się tom drugi pt. "Blizna". Jako że nie miałam okazji z zapoznać się z tomem pierwszym po jego premierze, to wydawnictwo we wrześniu udostępniło mi obydwa tomy. Tak się złożyło, że "Śladu" dostałam dwa egzemplarze, więc jeden postanowiłam udostępnić Wam - podejrzewam, że znajdą się osoby, które też nie zdążyły się jeszcze z tym tytułem zaznajomić, a czy może być lepsza forma, by nadrobić zaległości niż wspólne czytanie w formie book toura? :) Tym bardziej, że teraz możliwość korzystania z bezpłatnego dostępu do literatury jest dosyć graniczona... 
Poniżej wklejam opis książki, ja sama zamierzam ją czytać już w tym tygodniu, więc i niedługo napiszę o moich wrażeniach z lektury. Oczywiście jeśli uczestnicy tego BT wyrażą chęć poznania dalszych losów bohaterów "Śladu", to i pomyślimy o BT z drugim tomem cyklu :)

W studniówkową noc 1993 roku ginie Sylwia Nowicka. Dziewczyna kłóci się z chłopakiem i wraca pieszo do domu, a następnego dnia znika bez śladu. Poszukiwania nie przynoszą rezultatu, a wysłany do rodziców list pożegnalny sprawia, że w teorię na temat porwania niemal nikt już nie wierzy.
Blisko dwadzieścia pięć lat później, w jednym z mieszkań w centrum Sosnowca policja trafia na kasetę VHS z zapisem zabójstwa młodej dziewczyny. W mieszkaniu nie ma ciała ani żadnych śladów wskazujących na to, że doszło tu do zbrodni. Komisarz Robert Kreft i jego zespół muszą ustalić, kim jest ofiara, a także kto i kiedy pozbawił ją życia.
Poza tym dlaczego akurat teraz ktoś podrzucił taśmę śledczym?
"Ślad" to opowieść o tym, że jedna nierozważna decyzja może zrujnować życie wielu ludzi i jak wielkie piętno odciska na nas przeszłość. O wyborach, które tkwią niczym drzazga w sercu bliskich i nie pozwalają o sobie zapomnieć. A także o tym, że prawda potrzebuje czasu, zatacza koło i zaciska się pętlą na przyszłości.
Zasady uczestnictwa w book tourze:
  1. Książkę możecie trzymać maksymalnie 2 tygodnie od daty jej otrzymania, później wysyłacie ją dalej (adres kolejnej osoby otrzymasz ode mnie lub bezpośrednio od kolejnego uczestnika)
  2. Recenzję/opinię/film (zależy gdzie się udzielacie) proszę zamieście maksymalnie do 3 tygodni od daty otrzymania książki. Oznaczcie mój blog/IG/FB oraz profil Wydawnictwa Czwarta Strona Kryminału w swoim pościeBędzie mi też bardzo miło jeśli wykorzystacie któryś z hastagów: #kryminalnatalerzu, #kryminalnatalerzupoleca, #czytajzkryminalnatalerzu.
  3. Książkę możecie wysłać pocztą, kurierem, paczkomatem – jak Wam i odbiorcy najwygodniej, ważne, żeby przesyłka miała numer, by się nie zgubiła! Jej numer po wysłaniu koniecznie wyślijcie do mnie!
  4. Książka jest do Waszej dyspozycji – możecie po niej pisać, zakreślać, zaznaczać. Proszę jednak o jej poszanowanie, czyli bez gniecenia i rozrywania 😉
  5. Będzie mi miło jeśli zostawicie w książce po sobie ślad – z przodu książki przygotuję do tego miejsce oraz wkleję małą mapkę, na której oznaczymy trasę książki – nie zapomnijcie dorysować swojego punkcika! Będę mogła sobie później powspominać! 😊
  6. Fajnie, jeśli do wysyłanej paczki dorzucicie coś małego od siebie, herbatkę, czekoladkę, cokolwiek by kolejnemu uczestnikowi było miło.


Zgłaszać się możecie w komentarzu pod postem tu na blogu, pod postem na IG i FB oraz w prywatnych wiadomościach na IG i FB oraz mailowo: kryminalnatalerzu@gmail.comKolejność uczestnictwa zapisywać będę według kolejności zgłoszeń (oczywiście później uczestnicy mogą dogadać zmiany w kolejności między sobą).

Listę uczestników zapiszę w tym poście jutro (czwartek).
Książka ruszy w podróż 13 listopada, ale listy uczestników nie zamykam, można zgłaszać się także w trakcie trwanie book toura. Zastrzegam sobie jednak możliwość zamknięcie listy, w chwili kiedy liczba uczestników przekroczy 30 osób.


Zachęcam też do udostępniania wiadomości o book tourze na swoich profilach - wystarczy, że udostępnicie post o bt, który ukazał się u mnie na IG i FB.


W razie pytań jestem dostępna na IG i FB oraz oczywiście mailowo.


Serdecznie zapraszam do zgłoszeń, a uczestnikom życzę przyjemnej lektury!
Book tour zorganizowany jest w ramach współpracy z Wydawnictwem Czwarta Strona Kryminału

Lista uczestników:
1. @lajla8888 opinia - klik!
2. @magdolka_tr opinia - klik!
3. @moniaczytairecenzuje opinia - klik!
4. @z_ksiazka_mi_po_drodze opinia - klik!
5. @kasia_g_autor opinia - klik!
6. @lokata_ewa opinia - klik!
7. @effka.be opinia - klik!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz