marca 29, 2021

Book tour z "Anonimową dziewczyną" zakończony!

Niecałe dwa tygodnie temu dotarła do mnie ostatnia książka z roku 2019, którą posłałam w świat! Na okładce thrillera psychologicznego dwóch autorek Greer Hendricks i Sarah Pakkenen możecie znaleźć moją rekomendację i to głównie z tego powodu zorganizowałam tę czytelniczą akcję. Już na wstępie muszę przyznać, że był to chyba jeden z najfajniejszych book tourów jakie dotychczas przeprowadziłam! Nie pamiętam specjalnych poślizgów w wysyłkach, uczestników było dużo i wszyscy chętnie zaznaczali w książce swoje zdanie 😊 Nasz booktourowy egzemplarz w podróż ruszył 14 stycznia 2020 roku, wrócił 18 marca 2021, więc w trasie był przez 429 dni, czyli 1 rok, 2 miesiące i 4 dni! Przeszedł przez 23 ręce i zjeździł Polskę bardzo obszernie!😉 Na dowód jak zawsze mapka:


Książka wróciła w całości, choć jej stan ewidentnie wskazuje na częste czytanie 😊  Okładka jest lekko zagięta, grzbiet również przełamany, jednak w środku nie ma żadnych zniszczeń, więc wszystkie wizualne ślady są po prostu efektem 23 lektur 😊 

Tym razem w miejscu do tego przeznaczonym uczestnicy wpisów nie zastawili, dostałam tylko listę uczestników razem z mapką, a na tylnej okładce od jednej uczestniczki kopertę z podziękowaniami.


Za to w końcu doczekałam się wielu komentarzy pisanych na bieżąco na kartach powieści! Ogromnie mnie to cieszy, aż mam ochotę książkę przeczytać jeszcze raz, tylko po to, by dotrzeć do wszystkich komentarzy 😊  Na taki odzew czekałam - dzięki! Poniżej kilka przykładowych komentarzy:


Książka doczekała się też wielu kolorowych zaznaczeń karteczkami do tego przeznaczonymi.


Jak zawsze uczestnicy zobowiązani byli do wystawienia książce opinii. Tym razem z ogromną przyjemnością mogę poinformować, że wszyscy uczestnicy zadanie spełnili, więc BT kończyły 23 opiniami! Nie, źle, dwa konta na IG w międzyczasie przestały istnieć, więc ostatecznie opinii jest 21. Jak zawsze większość z nich znalazła się na IG, dwie na portalu lubimyczytac.pl i dwie na blogach. Opinie były dosyć różne, część uczestników pisała, że książka bardzo ich wciągnęła, część się trochę nudziła, a jeszcze kilka osób w ogóle nie było z lektury zadowolone. Największe zarzuty - długie opisy. Poniżej jak zawsze kilka wybranych cytatów z opinii:

„Anonimowa dziewczyna” to naprawdę świetna książka. Nie tylko warsztatowo. Ona pokazuje jak mało anonimowi jesteśmy w dzisiejszych czasach i jak wiele z tych informacji sami przekazujemy dalej. Nie trzeba sztabu researcherów, wystarczy internet i konto w social mediach. @czytamkryminaly

Książka ta bardzo mi się podobała. Tu prawda przeplata się z kłamstwem. Napięcie odczuwane jest przez cały czas dzięki doskonale uknutej intrydze. @allbooksinmylife


Takie thrillery psychologiczne chce czytać częściej! @szalona_bibliotekarka

"Anonimowa dziewczyna" to świetny, wciągający thriller, który czyta się jednym tchem. @zebookiempodreke

Dobrze wykreowane, ciekawe i jednocześnie niebanalne postacie głównych bohaterek, relacje pełne niedopowiedzeń, skrywanych sekretów z moralnymi dylematami w tle, sprawiają, że może nie jest to książka zbyt "głęboka", ale zdecydowanie warta polecenia, szczególnie wielbicielom tego gatunku. @z_ksiazka_mi_po_drodze


A tutaj pełna lista opinii uczestników BT:

1. @brunettebooks opinia na blogu - klik!
2. @czytamkryminaly opinia na blogu - klik!
3. @szalona_bibliotekarka opinia - klik!
4. @napisane_slowa opinia - klik! (konto skasowane)
5. @zebookiempodreke opinia - klik!
6. @agataczytaksiazki opinia - klik!
7. @izuu_i_ksiazki opinia - klik!
9. @effka.be opinia - klik!
10. @zaczytana_kasiaa opinia - klik! (konto skasowane)
11.@love_ksiazkowe_lusi opinia - klik!
12. @z_ksiazka_mi_po_drodze opinia - klik!
13. @niefikcyjna opinia - klik!
14. @moniaczytairecenzuje opinia - klik!
15. @onaczytanoca opinia - klik!
16. @mojemalezycie ocena - klik!
17. @annadyczko opinia - klik!
18. @allbooksinmylife opinia - klik!
19. @sivvva85 opinia - klik!
20. @czerwonakaja opinia - klik!
21. @dzuliareads opinia - klik!
22. @kulka_czyta opinia - klik!
23. @katie.czyta opinia - klik! 

No koniec trochę statystyk, czyli jak długo książka była u każdego uczestnika. 429 dni podzielone na 23 uczestników wychodzi średnio trochę ponad 18 dni na osobę. Czyli wszystko się zgadza - według regulaminu każdy z uczestników miał na lekturę 14 dni + te kilka dni w trasie, gdy książka przemieszczała się do kolejnej osoby.

Jak wspomniałam na początku, to jeden z book tourów, które wyszły nam najlepiej! Nie było spóźnień, wszyscy z warunków uczestnictwa się wywiązali. Wielkie dzięki za udział, za opinie oraz terminowość i jak zawsze, do zobaczenia w kolejnych BT!


Book tour zorganizowałam z egzemplarzem książki, który dostałam od Wydawnictwa Zysk i S-ka w ramach współpracy patronackiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz