marca 25, 2021

Book tour z "Lasem i ciemnością" zakończony!

Miesiąc temu wrócił do mnie kolejny booktourowy egzemplarz książki, która latem 2020 roku została objęta moim patronatem medialnym. Tym razem chodzi o "Las i ciemność" Marty Matyszczak, ósmy tom cyklu Kryminałów pod psem, który, jak udowodnili uczestnicy, spokojnie można czytać bez znajomości części wcześniejszych! Książka ruszyła w trasę 12 sierpnia 2020, wróciła 24 lutego 2021, więc w trasie spędziła 196 dni! Przeszła przez 15 rąk i pokonała całkiem pokręconą trasę, którą możecie zobaczyć na załączonej mapce:


Książka wróciła w stanie idealnym, okładka praktycznie nie ucierpiała, nawet grzbiet nie jest złamany! To tylko potwierdza, że Wydawnictwo Dolnośląskie przykłada się do tego, jak wydaje swoje książki😊 Oczywiście to też zasługa czytelników, bo nie wątpię że każdy dbał, by książka pozostała nieuszkodzona.

Bardzo się cieszę, że tyle osób zostawiło po sobie ślad, w miejscu do tego przeznaczonym! Dostałam aż 12 wpisów!


Na gorąco jednak niewiele osób chciało komentować, przeglądając książkę trafiłam na zaledwie trzy delikatne wpisy ołówkiem.
Zaznaczeń kolorowymi karteczkami było już jednak nieco więcej.


Jak zawsze wszyscy uczestnicy byli zobowiązani do wystawienia książce opinii. Jedna osoba się nie wywiązała, jedna w międzyczasie konto na IG usunęła, więc finalnie zostaliśmy z 13 opiniami. 9 z nich pojawiło się na IG, czyli zdecydowana większość 😊 Dwie opinie znalazły się na portalu lubimyczytac.pl, a dwie doczekały się osobnych wpisów na blogach. Książka ogólnie się podobała, chyba tylko jeden głos był mocno na nie, dwa na tak sobie, a reszta przyznała, że bawiła się przy książce świetnie. Zabrałam też wiele deklaracji nadrobienia pozostałych tomów serii! Najwięcej miłości wzbudził Gucio, co oczywiście nikogo nie dziwi 😊 Poniżej kilka cytatów z wybranych opinii:
"Las i ciemność" to doskonała komedia kryminalna, która z pewnością pozwoli się odstresować, szczególnie po ciężkim dniu. To było moje pierwsze spotkanie z Różą, Szymonem i Guciem, ale z pewnością nie ostatnie! A nadrobienie poprzednich części wpisuje się na czołowe miejsce mojej listy priorytetów 😉 @z_ksiazka_mi_po_drodze

„Las i ciemność” to prawdziwa komedia kryminalna. Wątek detektywistyczny jest przemyślany i spójny, a zabawne historie i gagi bohaterów nie tylko rozładowują napiętą atmosferę, ale również odwracają uwagę od podejrzanych. Dzięki temu łatwiej zaskoczyć czytelnika niespodziewanym zwrotem akcji, bo większość myśli skupia się na tym, co znowu wywinie Róża albo z jaką niespodzianką wyskoczy Szymon. @galadhiera

Do czynienia z serią " Kryminałów pod psem" mam po raz pierwszy. Dzięki tej książce zrelaksowałem się po egzaminie na studiach. Momentami nie mogłem wytrzymać ze śmiechu, dzięki Guciowi. Mam zamiar jak najszybciej zapoznać się z poprzednimi częściami i oczywiście czekam z niecierpliwością na kolejną część, w tym wypadku 9. @diversitylibrary
A tutaj pełna lista opinii uczestników BT
1. @jeszcze_jedna_ksiazka opinia - klik!
2. @z_ksiazka_mi_po_drodze opinia - klik!
3. @kolejne_30stron opinia - klik!
4. @zaczytana_kasiaa (konto skasowane)
5. @effka.be opinia - klik!
6. @galadhiera opinia - klik!
7. @zaczytana_panna opinia - klik!
8. @diversitylibrary opinia - klik!
9. @czytam_dla_przyjemnosci opinia na blogu - klik!
10. @adziktworzy opinia na blogu - klik!
11. @poczytaj_my opinia - klik!
12. @czytelnicza_dolina_ninny opinia - klik!
13. @layla88xoxo opinia - klik!
14. @bookelon opinia - klik!
15. @lexyogechi (05.01 - 24.02) brak opinii


Jak widać ostatni uczestnik mocno książkę przetrzymał, utknęła u niego aż na 50 dni, więc postanowiłam tego w statystyki nie wliczać. 14 uczestników uporało się z lekturą i wysyłką w 146 dni, co wychodzi średnio lekko ponad 10 dni na osobę, czyli szybciej niż zakładał to regulamin - czy może być lepszy dowód na to, że książkę czyta się szybko? 😊

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział w tej akcji czytelniczej i taką świetną terminowość! Bardzo się cieszę, że mogłam zarazić Was miłością do tej serii i mam nadzieję, że niedługo spotkamy się w kolejnym BT!


Book tour zorganizowałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Dolnośląskiego, które przeznaczyło na ten cel specjalny egzemplarz.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz