marca 03, 2021

"Tajemnica brakującej głowy" E.J. Copperman, Jeff Cohen - zapowiedź patronacka

Kryminał na talerzu nie ustaje w polecaniu Wam szerokiego wachlarza powieści kryminalnych! Dzisiaj przychodzę do Was z zapowiedzią książki, która jako trzecia w tym roku zastała objęta moim patronatem medialnym. Już 25 marca swoją premierę będzie miał lekki kryminał z nurtu cozy crime pióra E.J. Copperman i Jeffa Cohena pt. "Tajemnica brakującej głowy". Jest to pierwszy tom cyklu "Tajemnica Aspergera", której główny bohaterem a zarazem narratorem jest ekscentryczny detektyw Samuel Hoening cierpiący na zaburzenie ze spectrum autyzmu.

Któż miałby nie stracić głowy w obliczu kryzysu, jeśli nie Samuel Hoenig?
Samuel Hoenig zarabia na życie, odpowiadając na pytania. Ma zespół Aspergera, dzięki któremu żadna potencjalna odpowiedź mu nie umknie. Ostatnio jednak przyszło mu szukać rozwiązania dość nietypowej zagadki: kto ukradł zamrożoną głowę z Instytutu Krioniki Garden State?
Samuel jedzie na miejsce zbrodni w towarzystwie nowej znajomej, pani Washburn. Szybko odkrywa, że oprócz kradzieży doszło tam również do morderstwa. Kolejne wskazówki pojawiają się jedna po drugiej, pozostaje więc tylko pytanie: czy wbrew wszelkim przeciwnościom losu Samuel zdoła wydedukować, kto jest zabójcą?
Zabójstwo w Instytucie Krioniki? Brzmi świetnie! I jest! A także lekko i zabawnie. Dzięki temu, że książka pisana jest w nurcie cozy crime, to nie doświadczymy tu brutalności czy krwawych scen. A dzięki narratorowi z zespołem Aspergera, styl powieści też jest niezwykle ciekawy - uważny, skupiony na szczegółach, na które my na co dzień normalnie nie zwracamy uwagi. Oczywiście książka ma też charakter dydaktyczny - wiele możemy się dowiedzieć o zachowaniu i spojrzeniu na świat osób z tym zaburzeniem. Cieszę się, że mogę tej książce patronować i już teraz z niecierpliwością czekam na kontynuację tego cyklu! 

Autor: E.J. Copperman, Jeff Cohen
Tytuł: Tajemnica brakującej głowy
Cykl: Tajemnica Aspergera, tom 1
Tłumaczenie: Magda Witkowska
Data premiery: 25.03.2021
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 368
Gatunek: kryminał

Książkę już teraz można kupić w przedsprzedaży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz