kwietnia 12, 2021

"Kurs na śmierć" Wojciech Wójcik - zapowiedź patronacka

 
Czytaliście kiedyś kryminał, którego akcja toczy się na terenie szkoły policyjnej? Pełnej nieopierzonych kursantów? Już 27 kwietnia będziecie mieli taką okazję, gdyż na naszym rynku ukaże się nowa powieść Wojciecha Wójcika pt. "Kurs na śmierć", w której to właśnie w takim miejscu dochodzi do morderstwa! Książka ta została objęta moim patronatem medialnym, a na jej okładce znajdziecie moją rekomendację 😊

Na terenie największej szkoły policyjnej kraju dochodzi do brutalnego zabójstwa. Ofiarą jest okryty złą sławą komendant, a pierwszą wskazówką dla śledczych – zdjęcie pięknej dziewczyny z jego portfela.
Wkrótce potem z okna swojego mieszkania w modnej warszawskiej dzielnicy wypada Olga Burzyńska. Samobójstwo? Wątpliwości wzbudza jej skrzynka mailowa. Trzydziestolatka wysyłała zamordowanemu komendantowi erotyczne wiadomości, a dzień po jego śmierci była widziana w okolicach miejsca zbrodni.
Policja traktuje tę sprawę priorytetowo. Do grupy śledczej zostaje włączony Paweł Łukasik – dawny as komendy głównej, przed trzema laty przeniesiony dyscyplinarnie na prowincję. Równolegle zabójcy szuka młodziutka kursantka Agnieszka Jamróz, chcąca pozbyć się łatki ofermy. Oboje odkrywają, że pod osłoną nocy w akademii dochodziło do dramatycznych wydarzeń. Wśród kursantów i wykładowców są osoby, które zrobią wszystko, by prawda nie wyszła na jaw.


 Książka to niezła cegiełka, jednak obiecuję Wam, że intryga kryminalna fascynuje tak, że nawet nie zauważycie upływu stron! Wszystko tu ma sens, wszystko jest po coś, choć na początku może wydawać się inaczej 😊 Do tego ciekawi bohaterowie (szczególnie Agnieszka!) i brutalny policyjny świat, który stoi w kontraście do przyjemnego otoczenia przyrody... To lektura warta uwagi! Już teraz serdecznie ją Wam polecam!


Autor: Wojciech Wójcik
Tytuł: Kurs na śmierć
Data premiery: 27.04.2021
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 696
Gatunek: kryminał

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz