kwietnia 30, 2021

"Rączka rączkę myje" Olga Rudnicka - zapowiedź

Maj jak co roku obfituje w ciekawe premiery! Jedną z tych, na które czekam najmocniej jest nowa książka Olgi Rudnickiej pt. "Rączka rączkę myje". Jest to trzeci tom rewelacyjnej serii o detektyw Matyldzie Dominiczak, a jego premiera zapowiedziana jest na sam początek miesiąca - dokładnie na 4 maja! 


Od kilku miesięcy rodzinne ogródki działkowe padają ofiarą wandali. Ktoś niszczy altanki, okrada domki, przekopuje kolejne działki. Zdaniem detektyw Matyldy Dominiczak, to nie są po prostu wybryki nastolatków. Jacyś ludzie czegoś tu uparcie szukają. Matylda pomaga w śledztwie komisarzowi Tomczakowi, jednocześnie prowadząc własną sprawę. Zdobywanie informacji wymaga wchodzenia w kolejne układy i wyświadczania przysług, które zaczynają się mnożyć jak grzyby po deszczu.
Bystra pani detektyw wpada na trop szajki, mającej na sumieniu coś więcej niż tylko chuligańskie ekscesy. 


Nieraz już podkreślałam, że komedie kryminalnej Olgi Rudnickiej są u mnie na wysokim miejscu - od razu po niedoścignionej Królowej tego gatunku, czyli Joannie Chmielewskiej. Nie zdziwię więc Was pewnie informację, że za lekturę "Rączki..." wezmę się bez kolejki, od razu jak tylko książka trafi w moje ręce, prawda? Spodziewajcie się zatem szybkiej recenzji! A ja już teraz jestem pewna, że będę się przy tej książce bawić znakomicie! W końcu kto jak kto, ale Olga Rudnicka pisze naprawdę urocze komedie kryminalne, a główna bohaterka Matylda jest przebojowa jak mało kto!


Autor: Olga Rudnicka
Tytuł: Rączka rączkę myje
Cykl: Matylda Dominiczak, tom 3
Data premiery: 04.05.2021
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 392
Gatunek: komedia kryminalna

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz