maja 25, 2021

"Retrospekcja" Chris Brookmyre - zapowiedź patronacka

Chris Brookmyre to jeden z najpopularniejszych pisarzy kryminalnych Wielkiej Brytanii. Dlatego też trochę dziwi fakt, że do tej pory na naszym rynku nie ukazała się ani jedna jego książka! Zmieni się to 10 czerwca, kiedy to swoją premierę będzie miał thriller psychologiczny pt. "Retrospekcja". Ja miałam okazję czytać go już mocno przedpremierowo i spodobał mi się na tyle, że zdecydowałam się objąć go swoim patronatem medialnym. 

Minęło 16 lat od tamtych wakacji. A ona wciąż czeka…
Amanda, która właśnie zaczęła pracę jako niania, poznaje na pozór idealną rodzinę Temple’ów: byłą aktorkę i słynnego profesora oraz ich troje dorosłych dzieci. Jak w każdej rodzinie, również i w tej za fasadą uśmiechów i uścisków kryją się mroczniejsze emocje.
Szesnaście lat wcześniej w tym samym miejscu zginęła mała Niamh Temple.
Amanda poznaje rodzinę podczas ich wspólnych wakacji w nadmorskiej willi położonej w malowniczym zakątku Portugalii. Zaczyna podejrzewać, że jeden z członków rodziny może mieć coś do ukrycia.
A podejrzenia to bardzo niebezpieczna rzecz.


Oficjalny opis książki brzmi może troszkę lakonicznie, jednak już teraz mogę Wam powiedzieć, że warto się temu tytułowi przyjrzeć. To nie tylko książka trzymająca w przyjemnym napięciu, wzbudzająca ciekawość, co do zagadki dotyczącej śmierci sprzed 16 lat, ale i rewelacyjny obraz psychologiczny trudnej rodziny, która z pozoru wygląda na idealną. Nie wyczerpuje to jednak psychologicznych zagadnień poruszanych w książce - o nie, znajdziemy tu ich dużo więcej! Szczególnie dużo tyczy się szeroko pojętej manipulacji. No i oczywiście nie mogę też nie wspomnieć o miejscu, w jakim toczy się książka! Prywatna willa, basen, obok morze, plaża, wakacje, odludna wioska w Portugalii - brzmi świetnie, prawda? I jest, gwarantuję!

Autor: Chris Brookmyre
Tytuł: Retrospekcja
Tłumaczenie: Magda Witkowska
Data premiery: 10.06.2021
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 416
Gatunek: thriller psychologiczny / kryminał


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz