maja 24, 2021

Wygraj "Greenwich Park"! (konkurs rozwiązany)


W poprzednią środę na rynku książki swoją premierę miał debiut literacki Katherine Faulkner pt. "Greenwich Park". Ja miałam okazję czytać książkę przedpremierowo i spodobała mi się na tyle, że opatrzyłam ją swoją rekomendacją, którą możecie znaleźć na jej pierwszych stronach. To thriller dziwnie wciągający, w którym elementy kryminalnej układanki są tak rozsypane, że trudno samodzielnie złożyć je w całość, przez co finalne zaskoczenie gwarantowane! Więcej o książce poczytacie tu - klik!, a teraz zapraszam Was na konkurs z tym tytułem, w którym do wygrania są aż trzy egzemplarze!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

"Greenwich Park" gatunkowo to thriller psychologiczny z nurtu domestic noir.

Napisz za co lubisz ten gatunek. Swoją odpowiedź krótko uzasadnij.

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej – tym lepiej!


Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem oraz pod konkursowymi postami na FB i IG. 

  1. Konkurs trwa od 24 do 28 maja do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG w sobotę 29 maja.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!

31.05 aktualizacja - wyniki konkursu
Jak zawsze serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za zgłoszenia! Było ich sporo, jedne krótsze, drugie dłuższe, dobrze przemyślane i te pisane z pierwszej myśli, która przyszła do głowy. Dziękuję za nie wszystkie i czas na nie poświęcony! Trochę tylko szkoda, że część uczestników nie zarejestrowała, że ważnym aspektem pytania jest nurt domestic noir, czyli zbrodni w zaciszu domowym, która popełniania jest przez (pozornie?) zwyczajnych ludzi. Nie martwcie się jednak, na pewno jeszcze będę miała dla Was szansę, by się z lekturę tej książki zaznajomić, a i niedługo do wygrania będzie inny thriller psychologiczny, więc jest na co czekać! A tymczasem zwycięzcami tego konkursu zostają:

FB:
1. Dominika Jastrzębska
Thrillery domestic noir za sprawą głównych wątków zawsze wzbudzają we mnie niesamowitą gamę emocji, jakich nie doświadczam przy czytaniu innych książek. Dotyczą toksycznych relacji międzyludzkich, przemocy wobec kobiet czy piekła jakie toczy się za zamkniętymi drzwiami wielu domów. Bohaterami tych powieści są zazwyczaj zwykli ludzie, z którymi łatwo nam się identyfikować, którzy z pozoru wydają się nam normalni, szczęśliwi i zadowoleni ze swojej egzystencji, jednakże okazuje się, że idealnie ukrywają mroczną stronę swojej osobowości lub są ofiarami przemocy psychicznej lub fizycznej ze strony najbliższych osób. Thrillery domestic noir bez ubarwień opisują historię wielu ludzi dla których normalność, dom i rodzina ma zupełnie inny wydźwięk a świadomość, że ich historie dzieją się naprawdę wzbudza ogromne emocje w trakcie lektury i długo po niej.

IG:
2. @ania_pisze_
Książka za mną chodzi to może...
Thriller psychologiczny to ten gatunek, który wywołuje najwięcej emocji. Jest to głównie niepokój, który nieraz powoduje ucisk w żołądku, dzięki czemu można poczuć się jak na rollercoasterze. Thriller pozwala przeżyć z bohaterami realną historię, której nie chciałabym przeżyć naprawdę, więc w pewnym sensie odsłania obłudę świata i przypomina, że jest źle i nie wolno przechodzić obok pewnych spraw obojętnie. Bo może u mnie jest w porządku, ale wokół zdarzają się naprawdę mroczne sytuacje. Natomiast thriller psychologiczny dodatkowo pozwala zagłębić się w ludzki umysł i poznać jakąś jego część, bo wiadomo, że tak czy siak pozostanie niezbadany. Pozwala postawić się w różnych sytuacjach i przebadać samą siebie, jak postąpiłabym w podobnej sytuacji, a tym samym poznać lepiej własny charakter.

3. @k_sapiezyna
🅓🅞🅜🅔🅢🅣🅘🅒 ​ 🅝🅞🅘🅡 to czerń domowa
Za nią rodzinny dramat się chowa
🅝🅞🅘🅡 to zagrożenie, tajemnica
To napięcie w tym gatunku mnie zachwyca
Nie ma tu, jak w kryminale, detektywa
W sąsiedztwie mroczny sekret się skrywa
🅓🅞🅜🅔🅢🅣🅘🅒 ​ 🅝🅞🅘🅡 rozgrywają się tam gdzie się mieszka lub pracuje
Międzyludzkie związki tu się czuje
W grę wchodzi często przemoc domowa
Kat za zamkniętymi drzwiami się chowa
Emocje tutaj gwarantowane
I noce z książką nieprzespane
Książki tej jestem ciekawa
Będzie pewnie mocna jak czarna kawa

Gratulacje! Czekam na Wasze dane adresowe 😊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz