maja 10, 2021

Wygraj "Kurs na śmierć" - konkurs patronacki (rozwiązany)


Od premiery najnowszego kryminału Wojciecha Wójcika pt. "Kurs na śmierć" minęły już prawie dwa tygodnie. Ze względu na to, że jest to całkiem pokaźna objętościowo powieść, to i opinie pojawiają się powoli. Wszyscy jednak jak na razie zgadzają się ze mną, że to kawał dobrego kryminału, ze świetnymi postaciami i mnóstwem wątków, które są opisane tak zgrabnie, że nic się czytelnikowi nie miesza, a finalnie bardzo ładnie wszystkie składają się w całość. Jeśli jeszcze nie czytaliście mojej pełnej recenzji, to zapraszam tu - klik!, a teraz ruszamy z konkursem patronackim, w którym do wygrania mam dla Was aż 5 egzemplarzy tej książki!


Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Jedną z postaci tej książki, którą polubiłam najmocniej, jest kursantka Agnieszka, która ma wielki potencjał, by zostać bohaterką całej serii kryminalnej. Ja bardzo chciałabym poznać jej dalsze losy, stąd pytanie:

Co lubisz czytać bardziej: cykl kryminalny liczący dobrych kilka tomów czy osobne powieści, w których historia jest zamknięta, a postacie pojawiają się tylko w tej jednej książce? Swoją odpowiedź krótko uzasadnij. 

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem oraz pod konkursowymi postami na FB i IG. 

  1. Konkurs trwa od 10 do 15 maja do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG najpóźniej w poniedziałek 17 maja.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę pięć, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!

17.05 aktualizacja - wyniki konkursu:
Oj, muszę przyznać, że sprawiliście mi nie lada zagwozdkę! Tyle fajnych odpowiedzi! Jak wybrać z nich tylko pięć?!😉 Niemniej jednak ogromnie się cieszę z takiej liczby zgłoszeń, bo rozkręcaliście się powoli, ale finalnie sporo się tych odpowiedzi zabrało! Dziękuję Wam za udział i poświęcony czas. Pytanie ewidentnie się Wam spodobało i wygląda na to, że w przeważającej większości lubujecie się w cyklach, szczególnie tych kryminalnych. Tylko kilka zgłoszeń opowiedziało się za pojedynczymi książkami, choć i te miały naprawdę dobre uzasadnienia 😊 Ale do brzegu! Zwycięzcami zostają:

FB:
1) Marta Dąbrowska
To naprawdę trudne pytanie dla kogoś kto kocha czytać zarówno książki będące serią jak i te pojedyncze, napisane jako osobne historie. Jeśli jednak musiałbym wybrać to raczej postawiłabym na całą serię. Bardzo przywiązuję się do ludzi i to samo dzieje się z bohaterami o losach, których czytam. Mogę śledzić ich perypetie, dowiadywać się co nowego słychać i jak bardzo wydarzenia zawarte w powieści wpływają na ich życie. Poza tym, nie będę ukrywać, że uwielbiam kolekcjonować wszystkie tomy danej serii i cieszyć się ich widokiem. Jeśli dana seria jest naprawdę dobra to może być kontynuowana jak najdłużej. Będę zachwycona każdym kolejnym tomem i przepadnę na długie godziny z lekturą.

IG:
2) @krzysiekskrzypski
Lubię czytać, po prostu, bo wtedy mogę się wyłączyć z otaczającej mnie rzeczywistości i przenieść się do świata, który akurat w danej książce spotykam. I tu... lubię czytać serie, gdyż mam czas na dłużej spotkać się z bohaterkami i bohaterami, wejść w ich życie, stać się "jednym z bohaterów" akcji. No i najważniejsze... to uczucie tęsknoty, dreszczyk oczekiwania na kolejny tom, no to co się w nim zadzieje, jak się potoczą losy bohaterek i bohaterów wcześniejszych tomów - bezcenne 😍.

3) @z_ksiazka_mi_po_drodze
Nigdy nie zdarzyło mi się odrzucić danej książki, dlatego, że jest osobną historią, a nie częścią serii, ale uczciwie przyznaję, że mam jakąś słabość do wszelkich cykli książek, szczególnie kryminalnych 😁 uwielbiam, gdy takie serie, łączą zagadki kryminalne z wątkami obyczajowymi, skoncentrowanymi wokół głównych bohaterów. Dzięki temu, zazwyczaj udaje się dosyć dokładnie poznać ich przeszłość, to co ich ukształtowało i doprowadziło do tego kim są "obecnie". Wydaje mi się, że taki sposób poprowadzenia fabuły pozwala również autorowi skupić się w ramach jednej książki na jednym głównym wątku - często gdy mamy do czynienia z historiami jednotomowymi, twórca, chce poruszyć kilka spraw jednocześnie, co skutkuje nierzadko przynajmniej lekkim chaosem.

Blog:
4) Kamillla
Bardzo się cieszę na takie pytanie konkursowe. Bo wiem, że nie ma tu jednej właściwej odpowiedzi. Baaaaa,nie ma tutaj ani dobrego ani złego wyboru. Bo przede wszystkim liczy się historia, dobra fabuła, wciągające wątki, odpowiednio wykreowani bohaterowie. Zarówno serie, jak i pojedyncze historie potrafią zawładnąć sercami czytelników. Moje serce krwawi na samą myśl o takim wyborze, ale umysł chyba bardziej skłania się ku seriom (tak jestem łakoma, dodam, że nie tylko czytelniczo ;)). Cykl kryminalny ma taką zaletę, że jeśli polubiliśmy bohaterów, to nie musimy się z nimi tak szybko rozstawać. A rozstawać się z literaturą nie lubi żaden nałogowy czytelnik. Dobrze poprowadzona opowiastka nie pozwala także o sobie zapomnieć. Taka forma daje większe pole do popisu autorom i zagospodarowuje długie godziny odbiorom. Ponadto fajnie łączy różne wątki i splata je często w nieoczywisty sposób. Pisarze w pakietach muszą wznieść się na wyżyny swoich umiejętności by sprostać wymaganiom i nie obniżyć poziomu swojego literackiego pióra. Serie potrafią wiele wybaczyć, ale potrafią też wiele pokazać i udowodnić. I są wyzwaniem nie tylko dla czytelnika, ale i dla pisarza, a przecież czytanie to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów.

5) Kamila Hankus
Cykle kryminalne są fajne, bo dobrze prezentują się na regale, ale ja jestem wielką fanką Harlana Cobena i uwielbiam jego powieści, które nie są częściami cyklu. Sięgając po jego książkę wiem, że pochłonie mnie ona bez reszty, przemaceruje mój mózg i zaskoczy zwrotami akcji. Raz jestem amerykańską kurą domową wplątaną w tajemnice sprzed lat, raz oficerem sił specjalnych zmagającej się z demonami własnej przeszłości, by kolejnym razem zostać ojcem, który ratując córkę podąża za nią do mrocznego i niebezpiecznego świata. Właśnie to jest najlepsze w osobnych powieściach - za każdym razem jestem kimś innym.


Gratulacje! A już teraz zapraszam Was na kolejny konkurs, w którym od soboty do środy możecie zdobyć świetną komedię kryminalną pt. "Rączka rączkę myje". Tamto pytanie konkursowe na pewno też Wam się spodoba! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz