lipca 06, 2021

"Rezydencja" Laura McHugh

 
Lipiec obfituje w wiele ciekawych premier, szczególnie w gatunku thriller / kryminał. Jedną z tych, na które warto zwrócić uwagę na pewno jest "Rezydencja" amerykańskiej pisarki Laury McHugh. To pierwsza jej książka, która ukaże się w Polsce, druga w jej pisarskiej karierze. Premiera "Rezydencji" zapowiedziana jest już na ten czwartek 8 lipca.

Czy można uwolnić się od mroku przeszłości?
Arrowood jest najwspanialszą spośród wszystkich rezydencji stojących nad brzegiem Missisipi w południowej części stanu Iowa. Kryje jednak tajemnicę, której nigdy nie rozwikłano: zaginięcie przed dwudziestu laty dwóch bliźniaczek, którymi opiekowała się wtedy ich starsza siostra, Arden. Arrowoodowie po zaginięciu córek się rozwodzą i opuszczają wielki dom, który od pokoleń był siedzibą rodu. Życie Arden także się rozpada: nie potrafi skończyć pracy magisterskiej i wplątuje się w niefortunny romans, który fatalnie się kończy. Arden wciąż ma nadzieję, że jej siostry nadal żyją… Gdy po śmierci ojca otrzymuje w spadku Arrowood, wraca do domu dzieciństwa, zdeterminowana, by odkryć, co naprawdę przydarzyło się jej siostrom tamtego tragicznego lata.
Powrót Arden do Keokuka - oraz okrytego obecnie złą sławą domu noszącego jej nazwisko - mieszkańcy witają z ciekawością. Serdecznie przyjmuje ją dawny sąsiad i jej pierwsza miłość, Ben Ferris, którego rodzina - z czego Arden zaczyna zdawać sobie sprawę - wie więcej o Arrowoodach, niż można by przypuszczać. Przy pomocy młodego detektywa amatora Arden odszukuje człowieka będącego głównym podejrzanym o porwanie. Ale dom i miasteczko dobrze kryją swoje tajemnice - a prawda, gdy Arden ją odkrywa, okazuje się bardziej druzgocząca, niż mogła sobie wyobrazić.

"Rezydencja" to mocna i ekscytująca powieść, w której nic nie jest takie, jak się pierwotnie wydawało…

Książkę polecają tak głośne nazwiska jak Jodi Picoult, Lee Child i Ruth Ware - dla mnie już sama polecajka tej ostatniej jest wystarczająca! Bardzo lubię thrillery, w których akcja toczy się w starej, mrocznej rezydencji, nad którą wisi jakaś tajemnica z przeszłości... Tu jest to zaginięcie bliźniaczek sprzed dwudziestu dwóch lat. Liczę więc na naprawdę klimatyczną i trzymającą w napięciu lekturę! 
A Wy co myślicie? Czy to może być lektura dla Was?

Autor: Laura McHugh
Tytuł: Rezydencja
Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Data wydania: 08.07.2021
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 360
Gatunek: thriller / kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz