sierpnia 24, 2021

Wygraj "Dziewczyny są tu takie miłe"! (rozwiązany)

 

W poprzednim tygodniu dzieliłam się z Wami moimi wrażeniami z lektury debiutanckiego thrillera przeznaczonego dla dorosłego czytelnika L.E. Flynn pt. "Dziewczyny są tu takie miłe" (recenzja - klik!), a dzisiaj przychodzę z miłą wieścią dla Was - ruszamy z konkursem, w którym do rozdania mam aż pięć egzemplarzy tej książki! Jeśli więc lubicie thrillerki o dawnych grzeszkach z czasów studenckich, które po wielu latach w końcu zostaną rozliczone, to jest to na pewno lektura dla Was!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

W przeciwieństwie do tytułu, książka jest opowieścią o wrednych dziewczynach. To temat, który dosyć często przewija się w popkulturze. Jak myślisz dlaczego właśnie takie bohaterki przyciągają uwagę, dlaczego lubimy śledzić ich losy w książce czy na ekranie, mimo że w prawdziwym życiu raczej nie chcielibyśmy mieć do czynienia?

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, im ciekawiej, bardziej oryginalnie i nieszablonowo - tym lepiej!


Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 24 do 29 sierpnia do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę pięć, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!
30.08 aktualizacja - wyniki konkursu:
Dlaczego lubimy wrednych bohaterów? Większość z Was stwierdziła, że dlatego, że są głośni, że zwracają na siebie uwagę. I pewnie jest w tym sporo racji, ale czy tylko dlatego? Wydaje się, że musi być w tym coś głębszego, coś, co faktycznie trafia do środka człowieka. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i czas na ich napisanie poświęcony - tym razem dostałam wiele obszernych komentarzy, doceniliście jak pojemy jest to temat - dzięki! 
Ostatecznie zwycięzcami tego konkursu zostają:

FB:
1) Mag Di
Myślę, że ma to coś wspólnego z ludzką naturą. Żaden człowiek nie jest jednoznacznie dobry, każdy z nas ma swoje wady- jedne są naprawdę niebezpieczne, inne tylko trochę uprzykrzają życie nam lub osobom w otoczeniu:) Często osoby nieśmiałe, delikatne, czytając o wrednych postaciach niejako się z nimi utożsamiają, szukając w nich oparcia i podziwiając odwagę, która każe im mówić to, co chcą, ranić czyjeś uczucia bez wyrzutów sumienia czy krzywdzić w inny sposób. To taka namiastka wolności. Z kolei ludzie o silnym poczuciu sprawiedliwości śledzą losy niesympatycznych bohaterów, czekając na ich upadek. Sama nie lubię wrednych bohaterów, chyba że wykazują się ponadprzeciętną inteligencją i zdolnością planowania - wtedy stają się dla mnie przeciwnikami, wrogami-przyjacielami, przy których mogę się wykazać. Wydaje mi się, że każdy z nas odnajduje w negatywnych postaciach coś, co nas fascynuje i za tym podążamy. Stąd też popularność takich bohaterów w popkulturze.

IG:
2) _creative_et_writesandreads
Hmmm, ciekawe pytanie 🤔 Widzę takie dwie możliwości na pierwszy rzut oka (być może połączenie obu?). Pierwsza sprawa to taka, że wredne dziewczyny nie są nijakie. Mają swój charakter, wydają się ostre i ciekawe. Nie są idealne, trochę możemy sobie dzięki nim usprawiedliwiać niektóre własne zachowania. Do tego często zapewniają rozrywkę w postaci ciętych żartów czy niecodziennych sytuacja. Druga sprawa to, wydaje mi się, taka nutka oczekiwania na pewną zmianę. W moim odczuciu często ma się nadzieję, iż bohaterka napotka coś/kogoś co/kto ją odmieni. Lub też okaże się, że tak naprawdę od początku nie jest wcale taką złą osobą, tylko jest to powłoka, dzięki której radzi sobie ze światem. Myślę, że niewiele osób czyta lub ogląda takie historie dla satysfakcji z samej wredoty i złego charakteru. Chcemy wiedzieć, co się za tym kryje, stąd to się wzięło lub jak to przełamać. Ale mogę się mylić 😉

3) rumiankowa.czytelniczka
Dlaczego te wredne bohaterki przyciągają naszą uwagę? Według mnie że względu na interesującą przeszłość dziewcząt, wiele z nich nie było wredne w przeszłości ale stało się to coś... I właśnie to "coś" chcemy odkryć w nich, czytając bądź oglądając filmy o tych wrednych dziewczynach zadajemy sobie pytania, dlaczego tak postępują? Wiele wrednych dziewcząt tak naprawdę nosi maski, próbuje smutek ukryć za agresją i właśnie to nas ciekawi to jedno małe pytanie, Dlaczego? I właśnie to wciąga nas tak że chcemy zagłębiać się w historię o nich.📖

4) panna_czytanka
Bohaterka, która jest miła i empatyczna, nie dajcie bogowie dodatkowo ładna czy inteligentna, to dla czytelnika pstryczek w nos. Jak bowiem identyfikować się z kolejną "disneyowską" księżniczką, gdy już zrozumieliśmy (jakże późno!) że w gruncie rzeczy kochamy czarnych bohaterów? Ich motywacje i działania są bardziej podobne do naszych, nawet tych głęboko ukrytych, wykreowanych jedynie w podświadomości. Wredne dziewczyny są jak szepty w naszych głowach - szybko uczymy się je uciszać i odwracać wzrok, ale doskonale je znamy. 

5) marzena_domaszewicz
Moim zdaniem lubimy wrednych bohaterów, ponieważ do postaci pozytywnych podchodzimy z już jakimiś oczekiwaniami, a do negatywnych nie. Właśnie dlatego oni nas "pozytywnie" zaskakują I z tego powodu obdarzamy ich większą sympatią. Dzieje się też tak dlatego, że bohaterowie negatywni są proaktywni a pozytywni reaktywni. Ta właśnie ta zła postać robi coś, co później jest uznawane za złe. Chodzi o to, że ten zły bohater wychodzi z inicjatywą, nie ważne, jaka ona by nie by była. Wredni bohaterowie wydają się bardziej realni . Są bardziej przyziemni, niż bohaterowie pozytywni. A większość z nas w swoich życiach jest przyziemna więc się niejednokrotnie z nimi utożsamiamy 📖📖📖📖📖📖

Gratulacje! Czekam na Wasze adresy!
Oczywiście zachęcam też do dalszej obserwacji moich profilów, na wrzesień również szykuję dla Was trochę niespodzianek!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz