sierpnia 12, 2021

"Zamach" Maciej Liziniewicz - zapowiedź patronacka

 
1 września to w tym roku data nie tylko powrotu do szkoły - to środa premierowa. Już teraz wydawnictwa zasypują nas kolejnymi ciekawymi propozycjami na ten dzień, a jak chcę zwrócić Waszą uwagę szczególnie na jedną z nich. Mowa o "Zamachu" Macieja Liziniewicza, autora cyklu historyczno-fantastycznego o Żegocie Nadolskim, który jest wysoko oceniany przez fanów gatunku. "Zamach" jednak to coś innego - to debiut kryminalny autora, a dokładnie jest to thriller polityczny. Książka ukaże się pod patronatem mojego bloga.

W grudniowe przedpołudnie na rynku w Wadowicach dochodzi do zamachu terrorystycznego, w którym ginie kilkanaście osób. Gdyby nie przypadkowy bohater, ofiar mogłoby być dużo więcej. Dla polskich służb rozpoczyna się wyścig z czasem. Kto stoi za zamachem? Czy należy się spodziewać kolejnych ataków? Oficerowie ABW szukający odpowiedzi na te pytania muszą się zmierzyć z nieznanym wrogiem, ale też z zagmatwanym światem polityki i walki o władzę. Nie spodziewają się, że wydarzenia kilku przedświątecznych dni zdecydują o czymś więcej niż tylko o ich karierach.


Zdziwieni gatunkiem? Sama naprawdę rzadko sięgam po książki, w których są jakiekolwiek wątki polityczne, więc sama tym bardziej byłam zdziwiona, że ten tytuł zrobił na mnie takie wrażenie! Autor wie jak utrzymać w czytelniku napięcie, więc jeśli będziecie siadać do lektury, to na pewno zarezerwujcie kilka wolnych godzin. To książka, którą naprawdę ciężko odłożyć! Wątki polityczne oczywiście są, ale przedstawione na tyle prosto, że nie sposób się w nich pogubić czy czegoś nie zrozumieć, są napisane sprawnie i ciekawie. Kiedy Kryminał na talerzu patronuje thrillerowi politycznego, to znak, że jest to ciekawa książka! Mam nadzieję, że tyle wystarczy, byście wpisali ją na swoją czytelniczą listę  😊 


Autor: Maciej Liziniewicz
Tytuł: Zamach
Data premiery: 01.09.2021
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 304
Gatunek: thriller polityczny

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz