września 27, 2021

"Znajdź mnie" Anne Frasier - zapowiedź patronacka

Wrzesień zbliża już się ku końcowi, pora więc przyjrzeć się październikowym zapowiedziom, jakie przygotowały dla nas wydawnictwa. Podobnie jak one, ja też nie przestaję poszukiwać książek, które warto przeczytać i Wam polecić, a w nadchodzącym miesiącu już teraz mogę przyznać, że tych tytułów będzie kilka! Pierwszym naprawdę godnym uwagi jest thriller psychologiczny / kryminał amerykańskiej popularnej pisarki Anne Frasier pt. "Znajdź mnie". To tom pierwszy serii "Island Empire" i liczę na to, że właśnie dzięki temu cyklowi, nazwisko autorki w końcu u nas zyska szerszy rozgłos! Między innymi właśnie to napisałam w rekomendacji, którą znajdziecie na pierwszych kartkach tego tytułu!


Seryjny morderca Benjamin Fisher, który od trzydziestu lat odsiaduje wyrok w więzieniu, postanawia wskazać policji miejsca, gdzie ukrył ciała swoich ofiar. Stawia jednak warunki prowadzącemu sprawę detektywowi Danielowi Ellisowi. Najważniejszy z nich to obecność jego córki Reni, byłej agentki i profilerki FBI. Stracił z nią kontakt wiele lat temu. Reni nie chce wracać do bolesnej przeszłości. Ostatecznie jednak się zgadza, bo czuje się współodpowiedzialna za tamte zbrodnie. Do dziś ma poczucie winy i dręczą ją wyrzuty sumienia, że uczestniczyła w chorej grze ojca, który wykorzystywał kilkuletnią córkę jako przynętę do wabienia swoich ofiar.
Gdyby tylko zdołała powstrzymać ojca albo ocalić choćby jedną z nich...
Nadszedł wreszcie czas, żeby raz na zawsze zamknąć ten mroczny rozdział w życiu Reni, rodzin zamordowanych kobiet oraz detektywa Ellisa, dla którego ta sprawa także ma wymiar osobisty. Gdy był małym chłopcem, jego matka zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Mężczyzna jest przekonany, że podobnie jak kilkadziesiąt innych kobiet padła ofiarą Fishera. Ich koszmar dopiero się zaczyna...


"Znajdź mnie" to książka, która powinna zadowolić każdego fana gatunku - mamy tu i sporo akcji i dobrą zagadkę kryminalną, ciekawe, głębokie postacie, a także kilka intrygujących psychologicznie tematów. Do tego jeszcze dochodzi mocno oryginalne dla polskiego czytelnika miejsce akcji - pustynia Mojave, która wymusza zmianę w postrzeganiu tego, co w życiu istotne. To lektura mocno klimatyczna, o której nie da się szybko zapomnieć. Gorąco polecam!


Autor: Anne Frasier
Tytuł: Znajdź mnie
Cykl: Inland Empire, tom 1
Tłumaczenie: Grażyna Woźniak
Data premiery: 13.10.2021
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 352
Gatunek: thriller psychologiczny / kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz