stycznia 04, 2022

Book tour z "Potworami" zakończony!

 

Kryzys recenzencki jaki dopadł mnie w ostatnim kwartale roku 2021 objął nie tylko recenzje książek, ale wszystkie działania jakie zakłada blog. Wraz z początkiem nowego roku trzeba jednak w końcu wziąć się do pracy! Szczególnie, że już teraz wiem, że w 2022 będę miała dla Was sporo aktywności, a zanim z nimi ruszymy warto podsumować te zeszłoroczne. Mam kilka książek, które w 2021 wysłałam w świat w ramach book tourów, a pod jego koniec do mnie wróciły. Trzeba zatem je omówić! I tak zaczynamy od najwcześniej wysłanych, czyli "Potworów" Anny Potyry! Swoją podróż zaczęły 17 lutego 2021, popodróżowały głównie po środkowej i zachodniej Polsce (choć miały też wypad do Białegostoku 😉), przeszły przez ręce 11 uczestników i 27 sierpnia wróciły z powrotem do mnie. W trasie więc spędziły dokładnie 6 miesięcy i 10 dni, czyli 191 dni! Poniżej załączam mapkę tej podróży:


Książka wróciła w idealnym czasie, gdyż na chwilę przed Warszawskimi Targami Książki, na które mogłam je zabrać i pokazać autorce jak chętnie czytana jest jej książka, podzielić się z nią Waszymi wpisami, które zostawiliście  w miejscu specjalnie do tego wyznaczonym: A ja sama przy okazji zdobyłam w book tourowym egzemplarzu autograf Anny Potyry na pamiątkę. Wygląda więc na to, że teraz mam najbardziej pamiątkowy egzemplarz "Potworów" jaki tylko może być!


Wróćmy jednak do samego book touru. Książka wróciła w stanie naprawdę dobrym, ma lekko wygięte roku i dół okładki zaczął się rozklejać, ale jest to po prostu wynik przejścia przez 11 rąk. Dziękuję wszystkim uczestnikom za poszanowanie egzemplarza!


Nie wyklucza to jednak zaznaczeń i komentarzy, jakie uczestnicy zostawili w książce - jest to w końcu booktourowy egzemplarz, w którym im więcej obecności uczestników, tym lepiej! Uczestnicy szczodrze korzystali z kolorowych karteczek samoprzylepnych, które wkleiłam w tym celu do książki:


Za to samych komentarzy w środku znalazłam niewiele. Coś ci moi uczestnicy chyba boją się pisać po książkach, choć sama przy booktourowych egzemplarzach zawsze mocno do tego zachęcam 😊
Jak zawsze uczestnicy BT w zamian za możliwość lektury i udziału w akcji zobowiązani byli do wystawienia książce opinii. Z największą przyjemnością mogę poinformować, że wszyscy się z tego wywiązali! 9 opinii ukazało się na Instagramie, jedna na blogu i jedna na portalu lubimyczytac.pl. Wszyscy uczestnicy byli zgodni - "Potwory" to dobry kryminał! Książka nie dostała ani jednej negatywnej oceny! To naprawdę rzadko zdarza się w book tourach 😉 Poniżej załączam kilka cytatów z opinii uczestników:

Kreuje [autorka] historię niebanalną, która angażuje od samego początku i nie raz ani dwa, szokuje i zdumiewa. Wszystko jest tu spójne, logiczne, do tego zakończenie mocno zaskakuje.
To, że fabuła jest oryginalna, nie ulega dyskusji. Ale to jak autorka przedstawia cały świat i poszczególnych bohaterów, jak stopniowo częstuje czytelnika smaczkami, by wprowadzić go w ich życie, zasługuje na ogromne uznanie. Z każdą stroną chce się wiedzieć więcej i więcej. @kasia_g_autor

Jeżeli macie ochotę na wielowątkową, mocno skomplikowaną powieść, to śmiało sięgnijcie po “Potwory”. Ta historia wami wstrząśnie, pokaże że nic nie jest oczywiste a wiele osób pod przybraną maską ukrywa swoje prawdziwe ja. @czytam_dla_przyjemności

Książka bardzo przypadła mi do gustu; styl i narracja sprawiły, że czytało mi się ją bardzo dobrze. Polecam!
I pamiętajcie, że "każdy ma jakiegoś potwora". @layla88xoxo

Szybka akcja i zaskakujące wątki, z którymi do tej pory nie spotkałam się w polskiej literaturze. @Magdalena Moruś (FB)

Wiecie, tutaj nastąpiła taka sytuacja jak w jakimś serialu, czyli niby wszystko okej, rozwiązane, zakończone, ale… został jeszcze odcinek do końca sezonu, więc wiadomo, że coś się jeszcze zadzieje i będą zawirowania. @katie.czyta


Poniżej pełna lista uczestników z linkami do ich opinii:
Lista uczestników:
1. @diversitylibrary opinia - klik!
2. @kasia_g_autor opinia - klik!
3. @z_ksiazka_mi_po_drodze opinia - klik!
4. @czytam_dla_przyjemnosci recenzja na blogu - klik!
5. @layla88xoxo opinia - klik!
6. @lokata_ewa opinia - klik!
7. @Magdalena Moruś (FB) opinia - klik!
8. @katie.czyta opinia - klik!
9. @agataczytaksiazki opinia - klik!
10. @kaaluusjaa opinia - klik!
11. @effka.be opinia - klik!

A teraz trochę statystyk! Książka przeszła przez 11 rąk w ciągu 191 dni, więc średnio u każdego z uczestników zabawiła lekko ponad 17 dni. Co się w pełni zgadza z czasem określonym przez regulamin BT - każdy z uczestników miał na lekturę 14 dni + te kilka dni, w których książka była przesyłana dalej. Dziękuję więc za tak dokładnie dotrzymanie terminów! 
Ale przede wszystkim oczywiście gorąco dziękuję uczestnikom za udział i ich opinie. Ogromnie się cieszę, że wszystkim książka się podobała, że miałam możliwość podzielenia się z Wami tak dobrą lekturą. Mam nadzieję, że i wszystkim uczestnikom podobała się ta akcja i że niedługo spotkamy się przy kolejnej książce tej autorki!


Book tour zorganizowałam w ramach współpracy patronackiej z Wydawnictwem Zysk i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz