grudnia 31, 2021

Podsumowanie roku 2021


Na początku roku 2021 zakładałam, że czytelniczo potraktuję go spokojniej niż rok poprzedni, tak by się nie gonić, nie przesadzać ze współpracami recenzenckimi i ogólnie znaleźć też czas na oddech. Tak się nie stało, gnałam jeszcze szybciej niż rok wcześniej. I tak ciężko mi uwierzyć, że już za kilka godzin rok 2021 dobiegnie końca... Jestem nim zmęczona, więc cieszę się, że od jutra mogę zacząć od nowa - teraz mam już konkretny plan co zmienić, by nadchodzący rok w końcu wyglądał inaczej! Mimo wszystko jestem wdzięczna za to, jak wiele czytelników, autorów i wydawców ceni mój blog - ilość współprac i patronatów mówi sama za siebie - dziękuję Wam za to!
Rok 2021 kończę wynikiem 179 książek, z czego 64 to audiobooki. Niewiele książek oceniłam niżej niż 7/10, więc pod względem jakości lektur jestem tym rokiem naprawdę usatysfakcjonowana!

Książka Roku 2021
"Dziewczyna, kobieta, inna" Bernardine Evaristo


Top 3
"Dziewczyna, kobieta, inna" Bernardine Evaristo
"Kukły" Maciej Siembieda
"Księga tęsknot" Sue Monk Kidd

Patronaty i rekomendacje roku 2021
"Noc na blokowisku" Marta Matyszczak
"Południca" Jiří Březina
"Tajemnica brakującej głowy" J. Cohen, E.J. Copperman
"Kurs na śmierć" Wojciech Wójcik
"Greenwich Park" K. Faulkner
"Retrospekcja" Chris Brookmyre
"Mamy morderstwo w Mikołajkach" Marta Matyszczak
"Denat wieczorową porą" Aneta Jadowska
"Martwiec" Katarzyna Puzyńska
"Zamach" Maciej Liziniewicz
"Zagraj mi na drogę" Ivá Procházková
"Znajdź mnie" Anne Frasier
"Krwawe łzy" Wojciech Wójcik


Odkrycie roku 2021
Kryminały czeskie Wydawnictwa Afera!

Na wyróżnienie jednak zasługuje o wiele więcej książek, a mam też wrażenie, że wśród wielu książek, które ciągle jeszcze czekają na przeczytanie, a które zagościły na mojej półce w tym roku, znajdzie się wiele perełek. Jednak z tych przeczytanych na pewno muszę też wyróżnić tak świetne thrillery jak: "Rozgrywka" Reynolds, "Wymazani z pamięci" Borlika czy "Krew z krwi" Piotrowskiego, a także sporo świetny kryminałów: "Mężczyznę na dnie" Prochazkovej, "Serca twego chłód" Corso czy "Mamy morderstwo w Mikołajkach" Matyszczak, a i na wesoło "Efekt pandy" Kisiel. O każdej z tych książek pisałam na blogu, więc wystarczy że wpiszecie tytuł w okienku z lupką by poznać moje pełne recenzje tych tytułów.

A teraz liczbowo!
Ocenę 10/10 w tym roku nie otrzymała żadna książka.
Ocenę 9/10 otrzymało książek: "Kukły", "Dziewczyna, kobieta, inna", "Rozmowy przy stole", "Księga tęsknot" i "Na południe od Brazos".
Ocenę 8,5/10 otrzymało 11 książek: "Rozgrywka", "Wymazani z pamięci", "Blizny", "Serca twego chłód", "Mamy morderstwo w Mikołajkach", "Krew z krwi", "Mroczna prawda", "Mężczyzna na dnie", "Królestwo", "Efekt pandy" i "Chwilowa anomalia".
Ocenę 8/10 otrzymało 46 książek (Odsyłam na mój LC - tyczy się to wszystkich poniższych ocen - klik!)
Ocenę 7,5/10 otrzymały 33 książki!
Ocenę 7/10 otrzymało 60 książek!
Ocenę 6,5/10 otrzymało książek!
Ocenę 6/10 otrzymało książek!
Ocenę 5/10 otrzymały książki!
Ocenę 4/10 otrzymały książki!
Ocenę 3/10 otrzymały książki!
Ocenę 2/10 otrzymały książki!
Oceny 1/10 nie otrzymała żadna książka!
Czytelniczo nie mogę więc narzekać - rok 2021 wypadł naprawdę dobrze! Mam nadzieję, że i Wy jesteście ze swoich tegorocznych lektur zadowoleni.

Na rok 2022 życzę Wam samych udanych lektur i żadnych czytelniczych rozczarowań! A także by ten rok przyniósł nam wiele dobrego, nie tylko pod względem czytelniczym!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz