maja 18, 2022

"Długa noc" Wojciech Chmielarz - zapowiedź patronacka

Są tacy autorzy, na których książki czekam z wytęsknieniem, bo mam pewność, że nigdy mnie nie zawiodą. To ci ulubieni z ulubionych, zdecydowany TOP. Właśnie do takiego grona należy Wojciech Chmielarz, który kilka lat temu pokazał mi jak powinien wyglądać prawdziwy, rasowy kryminał, a później i coś z pogranicza thrillera psychologicznego a dramatu z terminologii filmowej. Pisarz, który zajmuje się gatunkiem rozrywkowym, a jednak zawsze w jego książkach wyczuwa się głębię, wartość, która czegoś uczy. Dlatego z tym większą radością mogę ogłosić, że na okładce jego nowej książki, powrotu komisarza Jakuba Mortki pt. "Długa noc" znajdziecie moją rekomendację! To był dla mnie prawdziwy zaszczyt napisać kilka słów polecenia, a teraz z niecierpliwością czekam na premierę - 15 czerwca, by móc na własne oczy zobaczyć, że Kryminał na talerzu znalazł się na okładce książki Chmielarza!

Długa jesienna noc w Warszawie. W Komendzie Stołecznej Policji na kolejne przesłuchanie oczekuje mężczyzna, który jest świadkiem w sprawie zabójstwa. Co do tej pory powiedział? Co zataił? Do czego nie chce się przyznać? Młoda dziewczyna po raz pierwszy w życiu wychodzi na ulicę, żeby zarobić na utrzymanie. Ciągle się waha, ale potrzebuje pieniędzy dla swojego małego syna. Kogo spotka tej nocy? Jaką decyzję podejmie? Po mieście w białym, terenowym samochodzie krąży mężczyzna, który wie, że to jest jego ostatnia noc na wolności. Ma tylko jeden cel. Zabić tak wiele osób, jak to tylko możliwe. Kto jeszcze padnie jego ofiarą? I jest jeszcze komisarz Jakub Mortka, który staje przed największym wyzwaniem w swoim życiu. A stawką są najbliższe mu osoby. Jak daleko jest się w stanie posunąć, żeby ich ocalić? To będzie długa noc. Dla nich wszystkich. Najważniejsza noc w ich życiu.
Długa noc to szósta część cyklu o komisarzu Jakubie Mortce, ale też nowe otwarcie dla kolejnych powieści. Po kilku latach pracy w Hadze komisarz Mortka wraca do Polski. Wiele się zmieniło: dawna podwładna jest teraz jego zwierzchniczką, są nowi ludzie i nowe przepisy. Stare przyzwyczajenia Mortki nie wszystkim będą się podobać, bo komisarz najbardziej lubi działać solo. Najważniejsze jednak, że jest dalej skuteczny i być może powrót „na chwilę” okaże się zmianą na dłużej.     

 "Długa noc" to szósty tom cyklu o komisarzu Mortce, jednak równocześnie jest to nowy początek - to książka całkowicie inna od wcześniejszych tomów cyklu. Książka wymagająca, bo zmuszająca czytelnika do ciągłej uwagi, czujności, ale odpłacająca się po stokroć. Oczywiście gatunku to cały czas kryminał, ale również i dużo więcej. Czytając ją miałam wrażenie że oglądam naprawdę zajmujący serial kryminalny, taki, którego wszystkie odcinki odgląda się w jedną noc. Jestem nią szczerze zachwycona, to jedna z najlepszych książek tego pisarza! Mam nadzieję, że równie mocno jej wyczekujecie, a po lekturze powiecie dokładnie to samo co ja. 
Wyprzedzając pytania - nie trzeba znać cyklu, by sięgnąć po ten tytuł. 

Autor: Wojciech Chmielarz
Tytuł: Długa noc
Cykl: komisarz Jakub Mortka, tom 6
Data premiery: 15.06.2022
Wydawnictwo: Marginesy
Liczba stron: 376
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży. Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz