czerwca 22, 2022

"Sopot w trzech aktach" Marta Matyszczak - zapowiedź patronacka

Wczoraj świętowaliśmy pierwszy dzień lata, już za moment wakacje. Pora więc przyjrzeć się bliżej książkom, które ten wakacyjny czas mogą nam umilić. Moją pierwszą propozycją jest nowa książka Marty Matyszczak, dziesiąty tom Kryminałów pod psem pt. "Sopot w trzech aktach"! To lekka i zabawna komedia kryminalna, którą mój blog ma przyjemność objąć swoim patronatem medialnym. Premiera 13 lipca!

Róża i Szymon Solańscy jadą w podróż poślubną do Sopotu. Jednak zamiast cieszyć się urokami kurortu, trafiają w sam środek afery kryminalnej. Ktoś zamordował Artura Przebendowskiego, właściciela pensjonatu Józefina. I zrobił to niejako trzykrotnie...
Solański – z zawodu prywatny detektyw – zostaje wynajęty do odnalezienia zabójcy. W śledztwie pomagają mu nie tylko żona i niezastąpiony kundelek Gucio, lecz także aspirant Barański. Bo za nowożeńcami podążają starzy, dobrzy znajomi... Czy sprawa morderstwa Przebendowskiego może mieć związek z wydarzeniami sprzed pół wieku? W Sopocie zaginęły wtedy dwie przyjaciółki, a milicja nigdy nie odkryła, co się z nimi stało.
Wygląda na to, że Solański, Róża i Gucio znów będą mieli ręce (i łapy!) pełne roboty.


Dobra zagadka kryminalna, historia tocząca się w dwóch planach czasowych, ulubieni bohaterowie i sporo humoru - czy od komedii kryminalnej można chcieć czegoś więcej? Moich zdaniem nie😉 "Sopot w trzech aktach" to świetny powrót Gucia i jego towarzyszy po półtorarocznej przerwie, która z pewnością usatysfakcjonuje zarówno fanów serii, jak i nowych czytelników. Wakacyjnie polecam!


Autor: Marta Matyszczak
Tytuł: Sopot w trzech aktach
Cykl: Kryminał pod psem, tom 10
Data premiery: 13.07.2022
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczna stron: 304
Gatunek: komedia kryminalna

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży na empik.com - klik!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz