czerwca 22, 2022

Wygraj "Za kulisami"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

 

Dokładnie dzisiaj mija miesiąc od premiery debiutu kryminalnego Joanny Wtulich "Za kulisami", autorki, która wcześniej znana była nam z powieści historycznych z nutką romansową. W kryminale jednak nie znajdziecie nic z tych rzeczy, a dobrze umotywowaną, tragiczną zbrodnię na uczennicy warszawskiej szkoły baletowej... Książka to, mam nadzieję, że początek serii - ja już czekam na kolejną kryminalną odsłonę autorki, ale tym którzy jeszcze nie zaopatrzyli się w egzemplarz "Za kulisami", dzisiaj przychodzę z pomocą! Ruszamy z konkursem na trzy egzemplarze!

A jeśli do tej pory ominęła Wam informacja o tym tytule, to nic straconego - moją recenzję znajdziecie tu - klik!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Joanna Wtulich akcję swojego kryminału osadziła w dużej części w szkole baletowej. Nie jest to często spotykane tło dla kryminału, dlatego:

wymień tytuł innego kryminału, którego fabuła toczy się w oryginalnym, rzadko spotykanym miejscu. Swój wybór krótko uzasadnij.

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, im ciekawiej, bardziej oryginalnie i nieszablonowo - tym lepiej!


Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 22 do 26 czerwca do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG 27 czerwca.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu autorki książki (IG - klik!, FB - klik!), wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

27.06 aktualizacja - wyniki konkursu:
Ale mnie zaskoczyliście! Szczerze muszę przyznać, że z przyjemnością czytałam każdą jedną odpowiedź! Ile znanych mi kryminałów, ile nowych tytułów do odkrycia, a każdy opisany tak, że od razu chciałabym siąść i czytać! Niestety książki do rozdania mam już tylko trzy, więc chcąc nie chcąc musiałam się ograniczyć do tylu zwycięzców... Zatem książka leci do:

FB:
1) Joanna Kowalska
Poniemiecki ośrodek przmianowany na ekskluzywny hotel "Szaniec". Gości obowiązuje specjalny program, mający im pomóc "zajrzeć w głąb siebie". Na 2 tygodnie całkowicie odcinają się od świata zewnętrznego. Pozbawieni wszelkiej elektroniki, nie wiedząc o sobie nawzajem niczego poza imionami.
A jednak ktoś wiedział i zabił jednego z gości zostawiając przy ciele cytat z Biblii.
"Do mnie należy pomsta, ja wymierzę zapłatę".
" Szaniec"-To kryminalny debiut pisarki literatury obyczajowej Agnieszki Jeż.

Blog:
2) Melangell 
Jeśli chodzi o nietypowe miejsca akcji kryminału to myślę, że mogłabym tu zaliczyć książkę "Imprimatur" autorstwa Rity Monaldi i Francesca Sorti.
Nie jest to typowy kryminał, raczej fabularna powieść historyczna z kryminalnym wątkiem w tle. Akcja powieści toczy się w roku 1683 w Rzymie. Jeden z gości w gospodzie zachorował, choć podejrzewa się też otrucie. Na wszelki wypadek wszyscy goście zostają poddani kwarantannie i właściwie prawie cała akcja rogrywa się w tej gospodzie. Oczywiście wszyscy są podejrzani, a nieoficjalne śledztwo prowadzi opat Melani, któremu pomaga młody chłopak, pracujący w gospodzie. Książka jest wielowątkowa i dość skomplikowana, pełna ciekawostek i wątków historycznych.

IG: 
3) @zaczytanaangie
To jest bardzo trudne pytanie. Przyszedł mi do głowy "Zderzacz", co prawda to thriller naukowy, ale wątek kryminalny jest w nim mocno rozwinięty, a akcja osadzona jest w Szwajcarii, konkretnie w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych, więc w zdecydowanie nie jest to typowe miejsce na zbrodnię. A dlaczego "Zderzacz"? Bo ta książka zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie, jestem pełna podziwu dla autorki za podjęcie takiej tematyki w ciekawy sposób.

Gratulacje! Na adresy zwycięzców czekam do czwartku!
Pozostałym uczestnikom ogromnie dziękuję za tak fajne, przemyślane zgłoszenia - niestety konkursu z tym tytułem już nie będzie, ale w ciągu kilku dni będziemy ruszać z BT, więc będzie jeszcze jedna możliwość, by się z tą książką zapoznać.
Konkursowo cały czas jesteśmy aktywni - już teraz zapraszam do zgłoszeń w konkursie z "Długą nocą" - klik!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz