lipca 08, 2022

"Wróciło" Justyna Stanisz - zapowiedź patronacka

Obiecałam lipiec pełen ciekawych propozycji kryminalnych - dzisiaj pora na kolejną z nich! Już w tę niedzielę 10 lipca swoją premierę będzie miała debiutancka książka Justyny Stanisz pt. "Wróciło", a Kryminał na talerzu objął ją swoim patronatem medialnym!

Życie Ewy Dębskiej skomplikowało się, kiedy otrzymała starą willę, gdzie w ogrodzie znaleziono szkielet kobiety. To uruchamia całą lawinę tragicznych wydarzeń, których początek sięga do czasów epidemii ospy w 1963 roku. Giną kolejne kobiety, a sama doktor Dębska zostaje napadnięta w ogrodowej alejce przed willą.
Bezradna policja w celu ustalenia tożsamości ofiary w końcu przekazuje komunikaty do mediów. Z ogromnej liczby zgłoszeń Wolski i Mrówa wybierają dwie kobiety, najbardziej pasujące do rysopisu sporządzonego przez eksperta. Odpowiedź daje analiza porównawcza DNA. Ale to dopiero pierwszy krok na drodze do odkrycia sprawcy.
Co łączy pochowaną przy fontannie kobietę z obecnymi morderstwami młodych kobiet?
W swoim debiucie autorka zgrabnie łączy wątek współczesny z tym sięgającym ponad 50 lat wcześniej - punktem zbiorczym jest ogródek głównej bohaterki - Ewy Dębskiej, która swego czasu jako lekarz medycyny sądowej współpracowała z policją. Teraz uaktywnia się w niej dawna ciekawość - bohaterka aktywnie uczestniczy w rozwiązywaniu zagadki. Jest to kryminał skupiający się przede wszystkim właśnie na tej zagadce kryminalnej, ważna jest logika, a nie rozlew krwi - czyli dokładnie tak jak lubię! Jeśli i Wy lubicie ten podgatunek kryminału, to jestem pewna, że spędzicie z tym tytułem kilka naprawdę fajnych godzin. Książka jest pierwszym tomem cyklu, który opowiadał będzie o dalszych losach poznanych w niej bohaterów. 


Autor: Justyna Stanisz
Tytuł: Wróciło
Cykl: Ewa Dębska, tom 1
Wydawnictwo: BookEdit
Data premiery: 10.07.2022
Liczba stron: 348
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży. 

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz