lipca 06, 2022

"Schronisko, które przestało istnieć" Sławek Gortych - zapowiedź patronacka

Mimo wakacji, okresu urlopowego, dla mnie lipiec będzie blogowo mocno intensywny. Ale to dobrze - akurat kiedy Wy będziecie mieli więcej wolnego czasu, ja będę Wam podsuwać kolejne świetne tytuły do sprawdzenia! A już teraz na swoją listę wpiszcie "Schronisko, które przestało istnieć" Sławka Gortycha. To rewelacyjny debiut zaczynający serię kryminalną, która łączy historię prawdziwą z fikcją. Premiera tego tomu już 27 lipca, a ja mam tę przyjemność objąć książkę swoim patronatem medialnym!
Młody stomatolog Maksymilian Rajczakowski jedzie w Karkonosze, by odetchnąć od rodzinnych problemów, nieświadomy tajemnic drzemiących w wojennej przeszłości gór. Czy znajdzie to, czego naprawdę szuka?
Właściciel nieczynnego schroniska Nad Śnieżnymi Kotłami ginie w nieszczęśliwym wypadku. Niedługo po tej tragedii na miejsce przybywa jego bratanek Maksymilian. Mężczyzna dowiaduje się, że wuj przed śmiercią z niejasnych przyczyn interesował się losami innego górskiego schroniska, które tuż po II wojnie światowej spłonęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdy na jaw wychodzą kolejne fakty, Rajczakowski nabiera podejrzeń, że śmierć wuja nie była nieszczęśliwym zrządzeniem losu. Nieświadomy czyhającego zagrożenia podejmuje własne śledztwo. Wkrótce zaczyna otrzymywać pogróżki od kogoś, kto podaje się za Ducha Gór… Jeśli w porę nie rozwikła zagadki, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
"Schronisko, które przestało istnieć" otwiera serię powieści poświęconych Karkonoszom. To trzymające w napięciu i naznaczone rodzinnymi sekretami kryminały, a także gęsta od zagadek i legend wędrówka po zapomnianych szlakach przeszłości.
 Przyznajcie sami - już sama okładka zapowiada świetną lekturę! A mogę Wam obiecać - środek jest jeszcze lepszy 😊 Autor świetnie łączy fikcję literacką z historią prawdziwą, w książce znajdziemy wiele postaci i jeszcze więcej miejsc, które istniały, a i niektóre jeszcze istnieją naprawdę! Sama po jej lekturze byłam naprawdę mocno zdziwiona tym debiutem - dawno nie czytałam książki napisanej przez tak młodą osobę wybrzmiewającej tak dojrzale. Z całej serca polecam, to jeden z najlepszych debiutów tego roku!


Autor: Sławek Gortych
Tytuł: Schronisko, które przestało istnieć
Cykl: karkonoski, tom 1
Data premiery: 27.07.2022
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 368
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży. 


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz