lutego 11, 2023

"Sroka" Elizabeth Day - zapowiedź ambasadorska

Najbliższe dwa tygodnie lutego szykują nam się mocno intensywne premierowo! Dzisiaj przychodzę do Was z trzecią książką, którą miałam przyjemność czytać już jakiś czas temu, a która w mojej ocenie jest niesamowicie ciekawą propozycją - jest to thriller psychologiczny Elizabeth Day pt. "Sroka". Swoją premierę będzie miał w środę 22 lutego, a Kryminał na talerzu jest jego ambasadorem!

Marisa i Jake to para niemal idealna. Do pełni szczęścia brakuje im tylko dziecka. Ze względu na przejściowe problemy finansowe postanawiają wynająć pokój w swoim domu i cierpliwie czekać na powiększenie rodziny. Wtedy w ich życie wkracza Kate. Marisa uważa, że relacja lokatorki z Jakiem zaczyna być zbyt intymna, a Kate czuje się w ich domu swobodniej niż ona sama. A może tylko tak jej się wydaje? Kim właściwie jest ta kobieta? I skąd zna tyle szczegółów z życia pary? Marisa musi to odkryć. Ma jednak świadomość, że wtedy może zniszczyć wszystko, na co tak długo czekała…
Sroka to pełna napięcia i nieoczywistych zwrotów akcji opowieść o pragnieniu bycia matką, o obsesji i toksycznych relacjach rodzinnych. A także o cenie, jaką trzeba zapłacić za spełnienie marzeń.
Przyznam, że zastanawiam się jak napisać recenzję "Sroki", by nie zdradzić za wiele, a zaznaczyć to, co ważne - tak, to jeden z tych thrillerów z naprawdę niespodziewanymi twistami! Książka opowiada historię pozornie zwyczajnej pary, a jednak jest w niej coś takiego, co wciąga dosłownie od pierwszych stron. To jeden z najlepszych thrillerów jakie w ostatnim czasie czytałam! Zdecydowanie coś dla fanów domestic noir i książek, które mimo tego, że dostarczają naprawdę dobrą rozrywkę, to i poruszają trudne, ale jakże powszechne w życiu codziennym tematy. Gorąco polecam!

Autor: Elizabeth Day
Tytuł: Sroka
Tłumaczenie: Maciej Grabski i Maria Grabska-Ryńska
Data premiery: 22.02.2023
Wydawnictwo: Książnica
Liczba stron: 384
Gatunek: thriller psychologiczny


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz