marca 15, 2023

"W imię syna" Emelie Schepp - zapowiedź ambasadorska

Wygląda na to, że marzec stoi pod szyldem zagranicznych autorów - drugą książką, jaką w tym miesiącu oficjalnie Kryminał na talerzu poleca, jest nowość od szwedzkiej autorki kryminalnej Emelie Schepp pt. "W imię syna". Premiera już 22 marca!

Pewnego letniego wieczoru sześcioletni Jonathan dzwoni do ojca. Przerażony opowiada, że ktoś włamał się do ich domu w Norrköpingu. Kiedy ojciec dociera na miejsce, po chłopcu nie ma śladu. Prokuratorka Jana Berzelius razem z komisarzem Henrikiem Levinem i aspirantką Mią Bolander szukają przyczyny zaginięcia Jonathana. Im bliżej prawdy, tym bardziej osobiste dla Jany staje się całe dochodzenie. Mają mało, bardzo mało czasu, by znaleźć chłopca.
Tymczasem bezlitosny Danilo Peña żąda spotkania z Janą w areszcie. Gdy prokuratorka w końcu się zgadza, zostaje wrzucona w przerażający wir walki na śmierć i życie, w której na szali leży dosłownie wszystko i niczego nie może być pewnym.
"W imię syna" to czwarty tom serii o prokuratorce Janie Berzelius, ale jak sama sprawdziłam, książkę da się czytać oddzielnie, w oderwaniu od reszty, choć nie ukrywam, że teraz bardzo chciałabym poznać wcześniejsze losy Jany - wierzcie mi, to bardzo nieszablonowa bohaterka! Ten tom krąży wokół tematu porwania dziecka, akcja toczy się szybko, rozdziały są krótkie i opowiadają naprzemiennie o losach kilkorga bohaterów. To zdecydowanie jeden z tych tytułów pełnych zaskoczeń, od którego ciężko się oderwać. Gorąco polecam!

Autor: Emelie Schepp
Tytuł: W imię syna
Cykl: Jana Berzelius, tom 4
Tłumaczenie: Anna Kicka
Data premiery: 22.03.2023
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 400
Gatunek: kryminał


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz