kwietnia 01, 2023

"Cieszyn prowadzi śledztwo" Marta Matyszczak - zapowiedź patronacka

Skoro mamy już kwiecień, to najwyższa pora przyjrzeć się tytułom, które zawitają w tym miesiącu na księgarskie półki! I choć to ta druga połowa miesiąca będzie mocniej premierowa, to już w pierwszej też mam dla Was świetną propozycję. 12 kwietnia swoją premierę będzie miała komedia kryminalna "Cieszyn prowadzi śledztwo" Marty Matyszczak, a Kryminał na talerzu ma tę przyjemność objąć ją swoim patronatem medialnym!

Na moście Przyjaźni łączącym Cieszyn z Czeskim Cieszynem zostaje znalezione ciało mężczyzny. Ponieważ trup, Gustaw Habsburg – za życia potomek arystokratycznej rodziny – leży dokładnie pośrodku granicy państwowej, śledztwo muszą poprowadzić wspólnie funkcjonariusze z obu krajów. Sprawę od początku komplikuje fakt, że komisarz Liduška Žrankova i starszy aspirant Lucjan Kordel nie darzą się (już) sympatią. Nie pomaga też obecność małżeństwa Solańskich żywotnie zainteresowanych dochodzeniem… Od niedawna Róża pracuje w gazecie polonijnej, a Szymon wraz z kundelkiem Guciem przyjeżdżają do niej w odwiedziny. Prywatny detektyw zostaje wynajęty do odnalezienia zabójcy przez zaniepokojone o wizerunek miast burmistrzynie. Podejrzanych jest coraz więcej i doprawdy trudno się na któregoś zdecydować. A i samo miasto ma coś do powiedzenia…

"Cieszyn prowadzi śledztwo" to już jedenasty tom serii Kryminałów pod psem, a czwarty jaki ukazuje się pod patronatem Kryminału na talerzu. Oczywiście każdy tom serii można czytać oddzielnie, choć zachęcam do lektury całości, by w pełni docenić rewelacyjne kreacje bohaterów. Każdy tom to jednak osobna zagadka kryminalna, tym razem polsko-czeska... Lektura tej książki dostarczy nam ciekawej historii, intrygującej zagadki, jak i sporo humoru! Jest nasz kochany, najlepszy na świecie detektyw kundelek Gucio, a nawet na chwilę i Cieszyn dostaje głos... Brzmi ciekawie? Gwarantuję, że książka dostarczy Wam świetnej zabawy!

Autor: Marta Matyszczak
Tytuł: Cieszyn prowadzi śledztwo
Cykl: Kryminał pod psem, tom 11
Data premiery: 12.04.2023
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 304
Gatunek: komedia kryminalna


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz