marca 31, 2023

Wygraj "Grób matki"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

W poprzednim tygodniu na naszym polskim rynku zawitał nowy tom serii kryminalnej z Josie Quinn pióra Lisy Regan pt. "Grób matki". Mimo że jest to cykl, to oczywiście każdy jego tom da się czytać jako powieść osobną. Dzisiaj przychodzę do Was z konkursem z tym tytułem, który w mojej ocenie będzie idealną lekturą na zbliżający się wiosenno-świąteczny czas - to po pierwsze, zajmujący kryminał, po drugie, dobry relaks, lektura gwarantująca oderwanie od codzienności i po trzecie, książka, którą czyta się naprawdę szybko! Brzmi zachęcająco, prawda? Jeśli macie chęć poczytać o tym tytule więcej, to oczywiście zapraszam do mojej recenzji (klik!). a tutaj już nie przedłużajmy - ruszamy z konkursem na trzy egzemplarze!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Cykl o Josie Quinn na naszym rynku liczy na razie trzy tomy, ale inaczej sytuacja wygląda na rynku amerykańskim - tam już tych tomów jest szesnaście! W związku z tym bardzo mnie ciekawi Wasze podejście. Dlatego napisz czy:
Należysz do czytelników, którzy kategorycznie muszą czytać cykle po kolei poczynając od temu pierwszego, czy nie masz nic przeciwko dołączeniu do cyklu przy któryś z późniejszych tomów? Krótko wyjaśnij swoje stanowisko.


Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 31 marca do 2 kwietnia do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

03.04 aktualizacja - wyniki konkursu:
Wygląda na to, że pytanie konkursowe chyba się Wam spodobało - dostałam od Was wiele fajnych, ciekawych odpowiedzi! Po ich przeczytaniu wydaje mi się, że głosy rozkładają się w miarę po równo, część musi czytać po kolei, część jeśli nie jest to koniecznie to nie ma problemu, by zacząć od któregoś z kolei tomu. Było oczywiście też kilka odpowiedzi zaskakujących, były i wierszyki! Ale cóż zrobić, książki do rozdania mam trzy, zatem lecą do:

IG: 
1) @zaczytanaangie
Nie odmówię. Mam poprzednie dwa tomy, dlatego chętnie przygarnę trzeci do kompletu, bo zdecydowanie jestem fanką czytania po kolei. Zdarzały mi się wyjątki, na szczęście najczęściej takie, że nie wpływało to na mój odbiór i potem mogłam wrócić do wcześniejszych tomów. Jednak posuwam się nawet dalej - ja twórczość danego autora staram się poznawać od jego pierwszej książki do tej najnowszej. Lubię przyglądać się temu, jak warsztat twórczy ewoluuje, a w seriach zwracam uwagę na wątki dotyczące życia głównego bohatera. Czytając po kolei, łatwiej mi zrozumieć jego postępowanie, bo wiem, co przeżył i co go ukształtowało.

2) @moniaczytairecenzuje
Zadajesz trudne pytania. Ponieważ dużo od autora cyklu zależy czy można go czytać niezależnie czy lepiej zachować kolejność. Dlatego moja odpowiedź na pytanie brzmi "TO ZALEŻY" 😁 Generalnie, nie lubię gdy w powieści jest wątek, który powinien być oczywisty dla osób znających poprzednie części cyklu. Dlatego zachowawczo lepiej zachować tę kolejność. Choć często się zderza, że autor nie skupia się w swoich książkach na wątkach pobocznych. Dlatego też czytając nie w kolejności nie mamy odczucia, że coś ominęliśmy 🙂

FB:
3) Eugenia Jaroszuk
Lubię czytać jednotomówki, ale też cykle.
Nie mam jednak cierpliwości do czekania na poszczególne tomy, a wolę czekać aż ukaże się całość (tu potrafię być cierpliwa). Zdarza mi się "dołączyć" do czytania cyklu, gdy nie dotrze do mnie informacja, że to jest większa całość. Wtedy też wracam do części pierwszej

Gratulacje!
Czekam na Wasze dane adresowe (wraz z nr telefonu dla kuriera) do czwartku.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za zgłoszenia i zapraszam zarówno do aktywności na moich profilach, jak i spróbowania swoich szans w kolejnym konkursem. O tym więcej już wkrótce 😊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz