maja 11, 2023

"Konsekwencje" Yrsa Sigurdardóttir - zapowiedź patronacka

Pora na zapowiedź drugiej książki, która w przyszłą środę ukaże się z logiem Kryminału na talerzu na okładce! Jest to kryminał zagraniczny, islandzkiej autorki, która na polskim rynku jest obecna od dobrych kilkunastu lat. Książka nosi tytuł "Konsekwencje" i u nas ukaże się dokładne 17 maja!

Zamordowana kobieta, uprowadzone niemowlę i ojciec pragnący zemsty za śmierć córki.
Pewnego chłodnego dnia z wózka zostawionego na tarasie luksusowej willi w Rejkiawiku znika śpiące niemowlę. Gdy później morze wyrzuca kocyk dziewczynki oraz zwłoki jej biologicznej matki, dziecko zostaje uznane za zmarłe.
Jedenaście lat później policja otrzymuje zgłoszenie o porzuconym na jednym z osiedli w Rejkiawiku samochodzie. W bagażniku detektywi Huldar i Erla odkrywają rozczłonkowane bezgłowe zwłoki kobiety. Do zespołu śledczego dołącza psycholożka dziecięca Freyja, która z izby dziecka przeszła do policji. Niebawem Freyja zostaje oskarżona o poważne naruszenie policyjnego protokołu. Czy Huldar będzie w stanie jej pomóc? 
Tymczasem śledztwo w sprawie zidentyfikowania zmasakrowanych zwłok prowadzi funkcjonariuszy do zagadek z przeszłości i ponownego zbadania ukrywanych całymi latami przestępstw, które połączyły trzy różne rodziny.

"Konsekwencje" to już szósty tom cykl z Freyją i Huldarem, jednak gwarantuję Wam, że książkę można czytać jako powieść osobną - sama tak zrobiłam, było to moje pierwsze spotkanie z piórem tej autorki - pierwsze, ale jakże udane! Zagadka kryminalna wciągająca od pierwszej strony, sięgająca do wydarzeń z przeszłości, bardzo ciekawi bohaterowie, którzy już od razu budzą sympatię. Do tego styl książki jest świetny, czyta się ją lekko i szybko, a przede wszystkim po prostu nie da się jej odłożyć przed poznaniem zakończenia. Gorąco polecam!

Autor: Yrsa Sigurdardóttir
Tytuł: Konsekwencje
Cykl: Freyja i Huldar
Tłumaczenie: Paweł Cichawa
Data premiery: 17.05.2023
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 424
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz