maja 13, 2023

"Zawsze coś" Marta Kisiel - zapowiedź patronacka

 Stali bywalcy tego bloga dobrze wiedzą, że na równi z dobrym kryminałem, cenię sobie jego wersję na wesoło! Oczywiście niedoścignionym wzorem w gatunku komedii kryminalnej jest Joanna Chmielewska, ale aktualnie mam również kilka naprawdę dobrych polskich twórców zapewniających nam solidną rozrywkę na wysokim poziomie. Do mojego TOPu zalicza się cykl o Teresce Trawnej Marty Kisiel, więc z tym większą przyjemnością mogę ogłosić, iż tom trzeci tej serii pt. "Zawsze coś" ukaże się pod patronatem Kryminału na talerzu! Premiera już 17 maja!

W życiu Tereski Trawnej w końcu zapanował spokój. Co prawda jedno dzieciątko wyniosło jej się na przeciwległy kraniec Europy, a drugie z wrażenia odnalazło język w gębie, ale wszystko wreszcie układa się należycie. Żadnych przygód, żadnych śledztw, a przede wszystkim – żadnych więcej trupów. Do czasu, rzecz jasna.
Kiedy Tereska z Maciejką przybywają z wizytą do rodzinnego domu jej ojca, spodziewają się nudnej imprezy ku czci dziewięćdziesięcioletniej nestorki rodu Jędrzejczyków. Nieoczekiwanie z urodzin wychodzi jednak pogrzeb z konsekwencjami, których nikt nie mógł przewidzieć. A to dopiero początek nieboszczyków…
"Zawsze coś" to co prawda tom trzeci serii, ale spokojnie można go czytać oddzielnie, tym bardziej, że Tereska wyrusza w całkiem inne środowisko, niż znamy z poprzednich tomów. Bierze swojego trochę flegmatycznego syna i torbę kasztanków i rusza w odwiedziny do własnej rodziny, z którą nie widziała się od lat... Oczywiście wrócą stare zadry, ale i całkiem nowa zagadka kryminalna i morze humoru! Ten tom trochę różni się pod poprzednich, ale poziom trzyma równie wysoki! Gorąco polecam! 

Autor: Marta Kisiel
Tytuł: Zawsze coś
Cykl: Tereska Trawna, tom 3
Data premiery: 17.05.2023
Wydawnictwo: Mięta
Liczba stron: 368
Gatunek: komedia kryminalna

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Można ją również już teraz znaleźć przedpremierowo na Legimi.
Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz