lipca 04, 2023

"Zaginiona" Tina Frennstedt - zapowiedź patronacka

Pora przyjrzeć się zapowiedziom wydawniczym na lipiec! U nas pełnia lata, dobrze więc byłoby udać się w nieco chłodniejsze rejony? 12 lipca możecie ruszyć do Szwecji dzięki lekturze powieści kryminalnej Tiny Frennstedt pt. "Zagioniona", która jest debiutem literackim tej autorki i pierwszym tomem cyklu Cold Case. Książka ukaże się pod patronatem Kryminału na talerzu, a na tylnej okładce znajdziecie również kilka słów mojego polecenia!

Atmosfera strachu w ekskluzywnych dzielnicach szwedzkiego Malmö po serii brutalnych napaści na kobiety.
Nierozwiązana sprawa zaginięcia dziewiętnastolatki.
I marzenie matki, by móc odwiedzić grób córki.
Szesnaście lat temu w południowej Szwecji zaginęła 19-letnia Annika. Nieudolna praca policji na początku dochodzenia spowodowała, że sprawa do dziś pozostała zagadką.
Teraz w Malmö grasuje oprawca, który terroryzuje dobrze sytuowane Szwedki w ich domach, a jego działania przypominają nieuchwytnego przestępcę nazywanego mężczyzną z Valby. Niespodziewanie na miejscu jednej ze zbrodni zostają odkryte odciski palców, które pasują do umorzonej sprawy zaginięcia Anniki z 2002 roku...
Śledztwo przejmuje Tess Hjalmarsson, inspektorka specjalizująca się w nierozwiązanych przypadkach. Dołącza do niej kontrowersyjny duński profiler Carsten Morris, który traktuje sprawę mężczyzny z Valby zaskakująco osobiście. Tymczasem Tess zmaga się z własnymi problemami i ogromnym pragnieniem posiadania dziecka. Będzie jej tym trudniej, że niedawno rozstała się z Angelą, miłością swego życia.
Niepowtarzalny klimat Północy, trzymająca w napięciu historia, oparta na prawdziwej zbrodni i autentyczny obraz pracy policji to cechy rozpoznawcze serii Cold Case Tiny Frennstedt.
Mimo że "Zaginiona" to debiut literacki Tiny Frennstedt, to autorce nie brak doświadczenia z mrocznymi zagadnieniami - od 25 lat pracuje jako reporterka, dziennikarka śledcza specjalizująca się w starych, umorzonych sprawach. To w jej debiucie widać, praca śledczych oddana jest skrupulatnie, ale i z wyczuciem, dobrze przeplatana ich sprawami prywatnymi. Zagadka jest mroczna, ciekawa, prowadzona stałym, dosyć spokojnym rytmem, a jednak historia wciąga dosłownie od pierwszej strony. To udany debiut, dobry początek serii i fajny kryminał na lato! Polecam!

Autor: Tina Frennstedt
Tytuł: Zaginiona
Cykl: Cold Case, tom 1
Tłumaczenie: Elżbieta Frątczak-Nawotny
Data premiery: 12.07.2023
Wydawnictwo: Literackie
Liczba stron: 472
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży. 


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz