września 26, 2023

Book tour z "Fortuna sprzyja umarłym"!

Jesiennie wieczory sprzyjają nie tylko rozbudowanym, wielowątkowym powieściom kryminalnym, ale i też tym sięgającym do nurtu klasycznego - solidnym zagadkom detektywistycznym, w których nie jest istotne morze krwi, zbrodnia dokonuje się poza sceną, a intryga kryminalna przedstawiona w przyjemnym, lekkim, a nawet i zabawnym stylu. Takie coś oferuje nam Stephen Spotswood w pierwszym tomie serii z detektywkami Lillian Pentecost i Will Parker pt. "Fortuna sprzyja umarłym". Jednak to nie wszystko, co w książce znajdziemy - autor pokusił się o wspomnienie też o tematach ważnych, wtedy i teraz, które zmuszają czytelnika do chwili refleksji - skupiamy się to na tematach delikatnie feministycznych, o tym kogo wolno nam kochać i o tym, czy wszystko musimy znosić. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki, właśnie tego szukam w kryminałach! Zatem tym mocniej zachęcam do lektury oraz do udziału w book tourze!

A jeśli ominęła Was moja recenzja książki, to znajdziecie ją tu - klik!


Zasady uczestnictwa w book tourze:
  1. Książkę możecie trzymać maksymalnie 2 tygodnie od daty jej otrzymania, później wysyłacie ją dalej (adres kolejnej osoby otrzymasz ode mnie lub bezpośrednio od kolejnego uczestnika)
  2. Recenzję/opinię/film (zależy gdzie się udzielacie) proszę zamieście maksymalnie do 3 tygodni od daty otrzymania książki. Oznaczcie mój blog/IG/FB oraz profil Wydawnictwa Dolnośląskiego w swoim poście oraz wykorzystajcie któryś z hasztagów: #kryminalnatalerzu, #kryminalnatalerzupoleca, #czytajzkryminalnatalerzu.
  3. Książkę możecie wysłać pocztą, kurierem, paczkomatem – jak Wam i odbiorcy najwygodniej, ważne, żeby przesyłka miała numer, by się nie zgubiła! Jej numer po wysłaniu od razu koniecznie wyślijcie do mnie!
  4. Książka jest do Waszej dyspozycji – możecie po niej pisać, zakreślać, zaznaczać. Proszę jednak o jej poszanowanie, czyli bez gniecenia i rozrywania 😉
  5. Będzie mi miło jeśli zostawicie w książce po sobie ślad – z przodu książki przygotuję do tego miejsce oraz wkleję małą mapkę, na której oznaczymy trasę książki – nie zapomnijcie dorysować swojego punkcika! Będę mogła sobie później powspominać! 😊
  6. Fajnie, jeśli do wysyłanej paczki dorzucicie coś małego od siebie, herbatkę, czekoladkę, cokolwiek by kolejnemu uczestnikowi było miło.

Zgłaszać się możecie w komentarzu pod postem tu na blogu, pod postem na IG i FB oraz w prywatnych wiadomościach na IG i FB oraz mailowo: kryminalnatalerzu@gmail.comKolejność uczestnictwa zapisywać będę według kolejności zgłoszeń (oczywiście później uczestnicy mogą dogadać zmiany w kolejności między sobą).

Listę uczestników zapiszę w tym poście w środę.
Książka ruszy w podróż już w środę popołudniu, ale listy uczestników nie zamykam, można zgłaszać się także w trakcie trwanie book toura. Zastrzegam sobie jednak możliwość zamknięcie listy, w chwili kiedy liczba uczestników przekroczy 30 osób.
W book tourze nie będą uwzględniane osoby, które trzy razy przekroczyły terminy wysyłki książki lub trzy razy nie wystawiły opinii w moich wcześniejszych BT.


Zachęcam też do udostępniania wiadomości o book tourze na swoich profilach - wystarczy, że udostępnicie post o bt, który ukazał się u mnie na IG i FB, a także do polubienia profili wydawnictwa i moich własnych 😊


W razie pytań jestem dostępna na IG i FB oraz oczywiście mailowo.


Serdecznie zapraszam do zgłoszeń, a uczestnikom życzę przyjemnej lektury!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Lista uczestników:
1. @criminally.addicted 
2. @milosniczka.kavy opinia - klik!
3. @z_ksiazka_mi_po_drodze opinia - klik!
4. @poczytane_zapisane opinia - klik!
5. @po_prostu_o_ksiazkach opinia - klik!
6. @czytajzkasia 
7. @mirkowo3 opinia - klik! 
8. @zaczytana_panna (31.01-8.03)
9. @natka_tom 
10. @justyna6353 
11. @annadyczko_mczas (17.04-07.05)
12. @marzenaguzior  (książka jest tu od 09.05)
13. @mamazaczytana
14. @annula_93
15. @izabelawatola
16. @bookiem.mi.wychodzi
17. @srebrna_nutka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz