września 13, 2023

"Skazani za życia" Marco De Franchi - zapowiedź patronacka

 Zapowiedziałam już, że we wrześniu aż cztery tytuły ukażą się pod patronatem Kryminału na talerzu - pora więc odkryć kolejny z nich! Już za tydzień, dokładnie za siedem dni - 20 września, na naszym rynku ukaże się włoski kryminał pióra byłego komendanta policji centralnej Marco De Franchi pt. "Skazani za życia".

Chłopczyk błąkający się po bezdrożach w środku nocy skrywa mroczną tajemnicę. Fosco twierdzi, że został porwany, a potem zdołał uciec, klucząc wśród toskańskich pól. Nikt mu nie wierzy, a może nikt nie wsłuchał się uważnie w jego opowieść. A ja tak. I wiem, że za słowami chłopca kryje się coś przerażającego. Coś, co przerasta nie tylko jego, ale także i mnie. Nie mam pojęcia, o co chodzi. Dopiero gdy znika kolejne dziecko, dostrzegam nikłe światełko, które pozwala mi skupić się na śledztwie. Fosco i Andrea mieszkają daleko od siebie, nigdy się nie spotkali, nie mają ze sobą nic wspólnego. Nic, poza wyglądem: są niemal identyczni, można ich uznać za bliźniaków.
Niestety Andrea nie wraca do domu i to ja muszę go odnaleźć. Muszę ustalić, kto zamordował jego ojca i odebrał matce dziecko. Muszę go ocalić. Sama nie zdołam tego dokonać, potrzebuję pomocy. Jedyną osobą, która we mnie wierzy, jest Fabio Costa, policjant o mrocznej przeszłości odstawiony na boczny tor, którego zesłano na mały prowincjonalny komisariat. Kiedy liczba ofiar niepokojąco wzrasta, a kolejne zagadki wydają się coraz trudniejsze do rozwiązania, zdaję sobie sprawę, że człowiek stojący za morderstwami stworzył niemalże doskonały plan o znacznie szerszym zasięgu. Jego chorobliwa, zaciekła i niepowstrzymana obsesja popycha go do urzeczywistniania szalonych wizji. Do zmiany ich w koszmarne dzieła sztuki.
Nazywam się Valentina Medici i jestem młodym komisarzem w centrali operacyjnej policji, a to moje pierwsze poważne śledztwo, które może okazać się też ostatnim w mojej karierze. Nikt, kto raz wpadnie do głębokiej, ciemnej studni, nie może liczyć, że wyjdzie z tego cały i zdrowy.

Tak jak można domyśleć, się na podstawie okładki, przez historię przewija się wątek sztuki, który ściśle powiązany jest ze ściganym mordercą. A jednak to tylko jedno z wielu ciekawych zagadnień pojawiających się w tej powieści! Historia zabiera nas do środkowych Włoch i z jednej strony przedstawia trzymający się ram gatunkowych kryminał, z drugiej oferuje częste zaskoczenia spowodowane ścieżką fabuły, które nie sposób przewidzieć. Może nie jest to historia na jedno popołudnie, ale to też dobrze - to zdecydowanie dobry wybór na jesień! 

Autor: Marco De Franchi
Tytuł: Skazani za życia
Cykl: Valentina Medici, tom 1
Data premiery: 20.09.2023
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 584
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz