września 14, 2023

"Źródła Wełtawy" Petra Klabouchová - zapowiedź patronacka

Połowa września już prawie za nami, ale przed ciągle ta czytelniczo intensywniejsza - to w drugiej połowie miesiąca ukażą się aż trzy kryminały pod patronatem Kryminału na talerzu! Pora zapowiedzieć ostatni z nich - kryminał z serii Czeskie Krymi Wydawnictwa Afera, pióra Petry Klabouchovej pt. "Źródła Wełtawy". Premiera książki już w przyszłą środę, 20 września!

Surowa zima w lasach Szumawy. Niecodzienne znalezisko wstrząsa mieszkańcami pobliskich wsi. Ciało ubranej w obozowy pasiak trzynastolatki leży na pustkowiu, jakby wypluła je któraś z okolicznych gór. Terezka Velková, wzorowa uczennica, dobre dziecko. Skąd się tam wzięła? Dlaczego była tak ubrana?
Sprawa jest łakomym kąskiem nie tylko dla brukowców, ale też dla prowincjonalnego komisarza, który widzi w niej szansę na ratowanie swojego dobrego imienia.
Śledztwo budzi w miejscowej ludności wspomnienia dawnych krzywd, a w jego trakcie wychodzą na jaw zadziwiające fakty o tajnym obozie jenieckim, działającym kiedyś w głębi parku narodowego, przy samych źródłach Wełtawy. To stąd wypływa matka czeskich rzek. Wszystko wskazuje na to, że wypływa stąd także zło...

Jest to kryminał różniący się od tych, jakie w Czeskie Krymi czytałam do tej pory, przyznam, że klimatem bardziej skojarzył mi się ze skandynawskimi, takimi osadzonymi gdzieś daleko, w małych zamkniętych na obcych miejscowościach... Jest surowa zima, bieda aż huczy, a w miasteczku każdy dąży do własnych celów - śledczy liczy na powrót w chwale, dziennikarka na zdobycie ekskluzywnego materiału... Wszystko to kręci się wokół zbrodni, przerażającej, bo popełnionej na dziecku niewinnym, a jednak zabitym z symbolem nawiązującym do II wojny światowej. To książka tocząca się tempem spokojnym, skupiona na postaciach i historii z przeszłości - dokładnie tak jak lubię. Wiem, że Wy też, więc gorąco już teraz zachęcam do lektury!

Autor: Petra Klabouchová
Tytuł: Źródła Wełtawy
Seria: Czeskie Krymi
Tłumaczenie: Agata Wróbel
Data premiery: 20.09.2023
Wydawnictwo: Afera
Liczba stron: 338
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa - klik!

Dostępna jest już też przedpremierowo w abonamencie 


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz