października 19, 2023

"Samotna noc" Charlotte Link - zapowiedź ambasadorska

Jedną z ostatnich polecanych przeze mnie książek tego roku, ale jakże mocno napawająca mnie dumą, jest powieść kryminalna jednej z najpopularniejszcyh niemieckich pisarek Charlotte Link pt. "Samotna noc"! W księgarniach znajdziecie ją już 25 października, a Kryminał na talerzu ma przyjemność bycia ambasadorem tej książki.

W mroźny grudniowy wieczór Anna Carter wraca do domu opustoszałą drogą prowadzącą przez wrzosowiska północnego Yorkshire. Otuchy dodaje jej jadący przed nią czerwony samochód. Nagle kierująca nim kobieta zatrzymuje się, a do środka wsiada mężczyzna. Chociaż Anna nabiera podejrzeń, odjeżdża, nie czekając na dalszy rozwój wydarzeń.
Następnego dnia okolicę obiega wiadomość o śmierci kobiety z czerwonego samochodu. Kim był mężczyzna, z którym widziano ją poprzedniej nocy – nieznajomym czy przyjacielem? Czy to on zabił Diane? Śledztwo komplikuje się, gdy znalezione w samochodzie ofiary odciski palców prowadzą policjantów do nierozwiązanej sprawy sprzed niemal dekady. Co łączyło kobietę lub jej mordercę z zaatakowanym we własnym domu nastolatkiem?
Jest to czwarty tom cyklu z Kate Linville, ale bez problemów można ją też czytać jako powieść osobną - wiem, sama sprawdziłam! To książka doskonała na ten jesienno-zimowy okres, który właśnie się rozpoczął, idealna, by wraz z nią zakopać się pod kocykiem z ciepłą herbatką w dłoni. W końcu dobra zagadka sięgająca do dawnych lat, do dawnej zbrodni, to jeden z naszych ulubionych rodzajów kryminału, prawda? Już teraz gorąco go polecam!

Autor: Charlotte Link
Tytuł: Samotna noc
Cykl: Kate Linville, tom 4
Tłumaczenie: Dariusz Guzik
Data premiery: 25.10.2023
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 480
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz