października 18, 2023

"Brat" Emelie Schepp - zapowiedź ambasadorska

Tak się ładnie złożyło, że jedną z pierwszym tegorocznych książek, które Wam polecałam był szwedzki kryminał Emelie Schepp pt. "W imię syna" (recenzja - klik!), a jedną z ostatnich będzie tom kolejny tej serii pt. "Brat"! Jego premiera już 25 października, a Kryminał na talerzu ma tę przyjemność objąć go opieką ambasadroską.

Pewnego deszczowego dnia policja odnajduje zwłoki brutalnie zamordowanej kobiety, już drugie w ciągu kilku dni. W obu przypadkach nogi ofiar zostały ze sobą zszyte, a ich ciała – porzucone w rzece przepływającej przez Norrköping. Szybko staje się jasne, że morderstw dokonał ten sam sprawca. Kim jest i dlaczego zależy mu, by jego ofiary wyglądały jak syreny? I czy kolejną porwaną kobietę spotka taki sam los?
Zespół śledczych z Janą Berzelius na czele odkrywa powiązania ze zbrodnią sprzed lat. Jej sprawca, Simon Norell, może okazać się kluczem do rozwiązania zagadki. Najpierw jednak ktoś musi nawiązać z nim kontakt. Jedyną osobą, której może się to udać, jest Danilo Peña, osadzony wraz z Simonem w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.
Brat to pełna napięcia powieść o mierzeniu się z brutalną przeszłością, o sile relacji między rodzeństwem oraz o odkupieniu. To już piąta część serii o prokuratorce Janie Berzelius, kolejna, która osiągnęła międzynarodowy sukces.

"Brat" to tom piąty serii z prokuratorką Janą, ale spokojnie można go też czytać jako powieść osobną. Jest to kryminał dynamiczny, którego akcja dodatkowo podbijana jest przez krótkie scenki naprzemiennie opisujące kilka postaci zarówno tych znanych z serii, jak i tych pojawiających się tylko w tym tomie. Historia sięga do przeszłości, to w niej trzeba szukać rozwiązania aktualnej zagadki - lubimy takie kryminały, prawda? Ten wciągnie Was bez reszty, polecam!

Autor: Emelie Schepp
Tytuł: Brat
Cykl: Jana Berzelius, tom 5
Tłumaczenie: Anna Kicka
Data premiery: 25.10.2023
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 400
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz