lutego 01, 2024

"Kości niezgody" Lisa Regan - zapowiedź patronacka

Dzisiaj powitaliśmy luty, pora więc najwyższa przyjrzeć się temu, co czytelniczo nam przyniesie! A już teraz z czystym sumieniem mogę Wam zapowiedzieć - będzie się działo, oj, będzie! Szczególnie zacznie się w połowie, wtedy czeka nas istny wysyp premier i to takich, że naprawdę ciężko się nimi nie zainteresować. Ja szczególnie mocno polecać będę trzy tytuły, gdyż to one ukażą się pod #kryminalnatalerzupoleca! Dzisiaj o pierwszym z nich, tym najważniejszym, bo to na jego okładce znajdziecie moje logo. Jest to piątym tom serii z detektywką Josie Quinn pt. "Kości niezgody" autorstwa Lisy Regan!

Josie Quinn i jej partner Noah jadą na wieś, by zjeść obiad w jego rodzinnym domu. Na miejscu z przerażeniem odkrywają, że matka mężczyzny, Colette, leży w ogrodzie z ustami pełnymi ziemi i nie daje znaków życia. Ekipa Josie przeszukuje dom i okolicę. Dlaczego w pobliżu ciała zakopano paciorki różańca i co oznacza ukryta teczka, oznaczona nazwiskiem Drew Pratta – najsłynniejszego zaginionego w historii miasteczka Denton? W dodatku wpis w pamiętniku prowadzonym przez Colette sugeruje powiązania między nią a Drew i jego zmarłym bratem.
Czy Josie uwierzy w to, co nie do pomyślenia – że ta uczynna starsza kobieta odpowiada za śmierć obu mężczyzn? I czy świeży związek z Noahem przetrzyma takie oskarżenie?
Jak głęboko trzeba będzie kopać, by odnaleźć prawdę?

Josie Quinn na naszym rynku obecna jest już od niecałych dwóch lat i w tym czasie przekonała do siebie wielu czytelników i czytelniczek - jestem pewna, że ich do lektury kolejnego tomu namawić nie muszę! Choć w "Kościach niezgody" Josie trochę Was zaskoczy - pokazuje nam się od nieco od innej strony, a akcja toczy się tempem spokojniejszym w porównaniu do poprzednich czterech tomów. 
Za to ci, co serii nie znają, a nie czują potrzeby czytać w kolejności chronologicznej, to oczywiście jak najbardziej mogą dołączyć właśnie teraz, z tomem najnowszym - dla tych czytelników powiem, że Josie to silna babka, uparta detektywka, która lubi działać, ba! nie zna innego stanu niż ciągły ruch i szukanie nowych tropów. W tym tomie do potencjalnej zbrodni doszło bardzo blisko, bo ofiarą padła matka jej partnera. Zatem to nie tylko suche śledztwo, ale i bolesne emocje - bo jak pomóc osobie najbliższej, która pogrąża się w żałobie, poczuciu straty i może też wyrzutach sumienia? To szybka lektura, dobra, delikatnie emocjonalna kryminalna rozrywka!

A jeśli macie chęć poczytać więcej o tomach poprzednich, to moje publikacje na ich temat znajdziecie tu - klik!

Autor: Lisa Regan
Tytuł: Kości niezgody
Cykl: Josie Quinn, tom 5
Tłumaczenie: Maciej Muszalski
Data premiery: 15.02.2024
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 304
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży. 

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz